ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.54
Hodnoceno: 90x Prosím, ohodnoť práci

Ach, to ráno!

OSNOVA:

I.Příběh tety Simony
II.1. Cesta do Trutnova
2. Transfúzní stanice
III.Honem domů

Tento příběh, ač se zdá být neskutečný, se přihodil mé tetě Simče.

V ranním autobuse do Trutnova se usadila vedle řidiče, jelikož jí bývá špatně. Téměř na konci cesty plánovaného výstupu si Simča kýchla (a že to umí hlasitě), až jí vypadl přední zub, který má nastavený na čepu. A aby toho nebylo málo, obloukem doletěl přímo do dírky topení a za žádnou cenu jej nešlo vyndat. Po prosbě řidiče a dvacetiminutovém zpoždění se nakonec podařilo zub vyprostit.

Rychlou chůzí a se zaprášeným zubem v kapse se vydala na stomatologii, kde jí zub přilepili.
Poté již její cesta směřovala na transfúzní stanici, kam pravidelně chodí darovat krev. Při odchodu z lůžka však omdlela a zoubek si opět vyrazila, tentokrát o dárce plazmy, který ležel na lůžku hned vedle ní. A jako by to ještě nestačilo, zub se mu zakutálel přímo do rozkroku, kde ho nešťastná teta "lovila"! Pán se se zděšením ani nestačil bránit jejím lechtivým dotykům.

A co teď? Pár minut do odjezdu autobusu domů... Takže honem zpátky na stomatologii, smíchy nepokousat zubaře a úprkem dojet domů se zavřenými ústy.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Ach, to ráno!Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)