ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.00
Hodnoceno: 4x Prosím, ohodnoť práci

A přijde ten, který opět přinese řád do tohoto města... (4)

  • jedno ze zadání písemné práce z češtiny pro maturitu 2013
  • vypravování rozvíjející situaci z výchozího textu

Jednoho dne přišel do města neznámý muž. Už v dáli mohli občané zahlédnout siluetu muže s kloboukem na hlavě sedícího na koni. Neznámý muž projížděl městem velmi pomalu. Všichni občané se dívali z oken nebo se postavili před své domy. Pokoušeli se spatřit jeho tvář, která se skrývala pod jeho mohutným kloboukem. Dojel na náměstí a zastavil před zohavenou mrtvolou posledního šerifa. V saloonu najednou ustal řev a hádky. Celé město naprosto ztichlo. Největší příznivci zákonu silnějšího vyšli ze saloonu a postavili se na náměstí, stáli v dlouhém zástupu proti neznámému muži. Velký Fred, Šťastný John, Bledý Brad a Nemilostný Joe. Skupina nejhorších občanů města a zakladatelů zákona silnějšího. Velký Fred byl největší hlavou skupiny. Byl známý tím, že dokázal zabít jednou kulkou tři muže.
"Zdravím kovboji, přišel jsi dělat společnost tomu ubožákovi? Vedle něj by mohli viset klidně ještě dva." řekl Velký Fred.
Neznámý muž sesedl ze svého koně a postavil se naproti Velkému Fredovi. Neřekl ani slovo, jen jemně pozdvihl svůj klobouk a ukázal svou tvář. Jeho tvář byla povědomá, podobal se jednomu muži. Velký Fred přistoupil blíž, ale jakmile si všiml, že povědomý muž hladí rukojeť své zbraně na opasku, zastavil. Tohle byl pistolnický souboj. Oba si hleděli do očí a mávali prsty nad rukojeťmi svých zbraní. Všichni občané sledovali tuto událost. Velký Fred popadl svou zbraň a okamžitě vystřelil. Neznámý muž rychle zareagoval a vyhnul se kulce takovým způsobem, že všichni žasli. Kulka letěla dál vzduchem, když tu neznámý muž vytáhl svou zbraň a prostřelil Velkému Fredovi lebku. Nastalo ticho. Díval se směrem na ostatní zbylé tři zloduchy. John, Brad a John zamířili na neznámého muže s třesoucíma se rukama. Jakmile však přistoupili blíž, odhodili své zbraně a zvedli ruce vzhůru. Publikum žaslo úžasem.
Starý muž přistoupil k neznámému muži: "Kdopak jsi, mladý muži? Jsi mi povědomý..."
"Jmenuji se Margo a tento muž byl můj otec," ukázal na oběšeného.
A tak Margo opět přinesl řád do tohoto města a občané ho zvolili novým šerifem.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Jay, 18.08.2019

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
A přijde ten, který opět přinese řád do tohoto města... (4)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­