ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.88
Hodnoceno: 93x Prosím, ohodnoť práci

První pokusy o počítač

Prvním strojem, který bývá označován za počítač, byl ENIAC, dokončený v létě roku 1945 na Pensylvánské univerzitě ve Philadelphii v USA. ENIAC byl postaven z 19000 elektronek, byl chlazen dvěma leteckými motory a zabíral celou halu. Byl to počítač pouze na matematické výpočty. Sloužil hlavně k propočtům jaderných zbraní.
Teoretické základy konstrukce počítačů položil John von Neumann, jeden z největších matematiků našeho století. Tento návrh je znám jako von Neumannova koncepce počítače. Podle ní se počítač skládá z několika základních funkčních částí: z paměti, procesoru, vstupních a výstupních zařízení. Pro reprezentaci všech údajů se používá dvojková soustava, tedy pouze nuly a jedničky. Tyto body, které se dnes zdají zcela samozřejmé, nejsou nijak jednoduché a ve své době byly zcela převratné.
Podle von Neumannových koncepcí byly po druhé světové válce vyráběny kusy funkčních počítačů. Tyto sloužily téměř výhradně k vojenským účelům, převážně pro kódování a dekódování tajných zpráv a pro výpočty nových druhů jaderných zbraní.
V roce 1981 byl uveden na trh počítač IBM PC, který měl velikost krabice na stole a byl tak levný, že s ním mohl pracovat jediný uživatel, tedy počítač pro osobní potřebu. Tento počítač obsahoval procesor, paměť, disk, vstupní a výstupní zařízení. Jako dodavatele operačního systému si firma IBM nakonec zvolila tehdy malou firmu Microsoft vedenou Billem Gatesem, která je dnes největší softwarovou firmou na světě.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Luciiina, 31.12.2007

­­­­

Diskuse ke slohové práci
První pokusy o počítačMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­