ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.76
Hodnoceno: 46x Prosím, ohodnoť práci

"Kdo pohrdá penězi, je hlupák." (Bill Gates)

Myslíte, že je to pravda?
Podle mého názoru je toto přísloví pravdivé tak napůl. Sice v dnešní době se dá za peníze koupit skoro každá věc nebo cokoli jiného, ale peníze taky nejsou všechno. Třeba lásku, štěstí nebo zdraví si normální člověk za peníze nekoupí. Za lásku se musí bojovat, zdraví si musíme chránit a k tomu, abychom byli šťastni, peníze nepotřebujeme. Většina lidí si myslí, že by bez peněž nemohli žít. Ale zase k životu jsou peníze taky nezbytné. Protože kdybychom žádné peníze neměli, nemohli bychom si nic koupit. Ani jídlo, ani oblečení a ani bychom neměli třeba na nájem. Pravděpodobně by pak většina z nás skončila tam, kde někteří naši občané bez domova.
Ale na co jsou peníze lidem, kteří onemocněli nějakou závažnou a nevyléčitelnou chorobou? Anebo lidem, kteří jsou velmi bohatí, postaví si nádherný dům, koupí moderní auto a jednoho dne se v něm vybourají...? Najednou se jim stane, že se nemohou postavit na vlastní nohy. A k čemu jim teď ty peníze jsou? K tomu aby jim zničily život? Dokud se něco nestane, nikdo to nepochopí. Ale myslím si, že za několik desítek let si bude možné koupit za peníze i zdraví. Jelikož lékařská věda jde tak strašně rychle dopředu, až to je pro normálního člověka neuvěřitelné.
Domnívám se, že peníze jsou potřebné, ovšem jenom v určité míře. Moc peněz ničí charakter člověka. Někteří lidé se ale penězi ovlivnit nenechají. A takhle by to mělo být. Ať už jsme bohatí anebo třeba chudí, měli bychom se chovat ke všem jako sobě rovni. Měli bychom si vážit každý každého. A ne bohaté lidi odsuzovat jenom proto, že si koupili něco, co si ti druzí nemohli dovolit. A naopak nebýt na chudé lidi sobečtí a dívat se na všechny kolem, jako kdyby byli něco míň. Pokud vím, tak jsme se narodili všichni na stejné planetě, tak bychom se měli podle toho chovat. A to, že je člověk bohatý nebo chudý, bychom neměli rozlišovat. Třeba za to ani sám nemůže. To je každého osobní věc.
Ještě jste přesvědčeni, že je toto přísloví opravdu pravdivé?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Peťulka Tom., 17.12.2007

­­­­

Diskuse ke slohové práci
"Kdo pohrdá penězi, je hlupák." (Bill Gates)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­