ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.82
Hodnoceno: 45x Prosím, ohodnoť práci

Žít znamená měnit se

Každý člověk se v životě mění. Mění se nejen náš vzhled, ale i povaha, názory, přání, hodnoty. Co vlastně ovlivňuje náš život? Proč se měníme a čím jsou tyto změny ovlivněny? Myslím, že bychom to museli posuzovat individuálně.
Jeden z aspektů ovlivňujících náš život je nejspíš prostředí, ve kterém žijeme. Každý si své ideální prostředí představuje jinak. Někdo raději žije v rodinném domku se zahradou na okraji města či na vesnici a někdo v panelákovém bytě ve středu města. Prostředí se dle mého názoru neomezuje pouze na obytné prostory, ale i na přírodu kolem nich. Určitě se raději procházíte upraveným parkem, než šedou velkoměstskou ulicí, kde větší množství zeleně zahlédneme jen náhodou. Můžeme nějakým způsobem ovlivnit, jak bude naše životní prostředí vypadat? Co by se mělo změnit, abychom si v něm připadali lépe? Není už na změny pozdě? Domácí prostředí můžeme změnit celkem snadno. S přírodním prostředím už to bude o něco horší. Kdybych se rozhodla, že budu chránit a šetřit přírodu kolem sebe, recyklovat, jezdit tramvají místo autem a používat solární panely místo vytápění, musela bych se ptát sama sebe, zda to má vůbec nějaký smysl. Můžu změnit sebe, možná i někoho dalšího, kdo bude souhlasit s mým názorem, ale o tom, co si jen pár lidí myslí, že je správné, nemohu přesvědčit celé lidstvo. Nebo ano?
Další věcí, která nás zřejmě ovlivňuje, jsou lidé. Myslím tím naši rodinu, přátele i nepřátele, spolupracovníky, známé, zkrátka ty, se kterými trávíme nějaký čas, i když se jedná jen o pět minut. Ptáte se, jak nás ovlivňují? Je možné setkat se s někým, kdo nás natolik ovlivní, že zcela změní naše chování a náš pohled na svět? Myslím že ano. Záleží pouze na nás, nakolik se necháme ovlivnit? Nebo si nevědomky kupujeme téměř stejné oblečení jako nejlepší kamarádka, posloucháme stejnou hudbu jako náš přítel a milujeme stejné jídlo jako náš otec? Je to náhoda?
Nesmíme zapomenout na zkušenosti. To, co se nám v životě přihodí a jak se v dané situaci zachováme, nás taky mění. Říkáte si někdy, proč jste se zachovali zrovna takhle? A že se příště zachováte úplně jinak? A proč se to vlastně stalo právě vám? Myslím, že všechno má nějaký důvod a situace, do níž se dostaneme, nám pomůže příště vše řešit líp a s větší rozvahou.
V životě nás tedy ovlivňuje vlastně vše a my sami se měníme neustále. Jsou lidé, kteří se ze svých chyb nepoučí a nezmění se nikdy. Nebo se změní, ale hrají si na něco, co nejsou. Nejsou totiž schopni tuto změnu unést a chtějí zůstat pořád stejní. Opět se potvrzuje to, že každý člověk je jedinečný a nemůžeme všechny házet do jednoho pytle. Každý má svůj život, poznává jiné lidi, žije v jiném prostředí, dostává se do jiných situací a řeší je jinak, než by je řešil někdo jiný. Změna je prostě život a je na každém, jak se k němu postaví.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Heather, 13.06.2007

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Žít znamená měnit seMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­