ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.20
Hodnoceno: 156x Prosím, ohodnoť práci

Zamyšlení nad tím, co mi dává škola a studium

Většina z nás, ať už náctiletých nebo víceletých, navštěvuje učiliště, gymnázia, střední, vyšší odborné a vysoké školy. Někteří už si zvykli, jiní si terpve zvykají na každodenní brzké vstávání, dojíždění do škol nebo jednou týdně na internáty, koleje a podobně. Ztrácíme se v každodenním shonu, stresu a napětí. Valí se na nás spousta učiva, často dost náročného, zkoušení, písemek a jiných náročných věcí, týkajích se školy a studia. A někdy už toho začínáme mít dost, že bychom toho nejraději nechali a někam utekli. Hodně daleko, pryč od toho všeho shonu, honění se za výsledky, co nejdál od všech těch náročných úkolů a povinností, hrnoucích se na nás ze všech stran. Čas od času se člověk zastaví a zeptá se: "Jaký to všechno má smysl, proč to všecho dělám?"
Proč? Pro vzdělání, kterého je v dnešní době tolik potřeba. Pro to, aby z nás něco bylo. Abychom měli nějaký základ, pro start do budoucího života. Něco z čeho můžeme pokračovat někam dál. Ať už půjdeme na další školu nebo do práce. Ale kromě toho všeho, nám škola dává i něco navíc. Studium není jen o každodenním několikahodinnovém sezení, poslouchání a zapisování výkladů vyučujících, o koukání do učebnic, o snažení se narvat do hlavy kvanta látky a té spoustě času, kterou nám tahle činnost zabere. Chodit do školy znamená mimo jiné i poznávání nového prostředí, lidí, získávání užitečných vědomostí a navazování vztahů (s opačným pohlavím).
Studium nám dává větší rozhled, který bychom jinak jen těžko získali. A také zkušenosti, které se nám mohou v pozdějším životě hodit. Zkrátka a dobře chodit do školy znamená někam patřit. K nějaké skupině lidí s níž máte něco společného. Být někde, kde to dobře znáte a víte (tušíte), co od onoho prostředí můžete očekávat. Navíc je tam ve většině případů legrace, což stojí za to.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: lady mozkomor, 10.03.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Zamyšlení nad tím, co mi dává škola a studiumMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­