ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.05
Hodnoceno: 178x Prosím, ohodnoť práci

Sportovní fanoušek

Asi každý má svůj oblíbený sport. Jak by taky ne, sport je krásný. Ke sportu však nepatří jen hráči, góly, parádičky, ale i fanoušci, a ne vždycky to jsou vzorní fanoušci. Zamysleme se tedy nad tím, proč fanoušci dělají při zápasech někdy takový nepořádek, že tím často ublíží i svému klubu, kterého přišli podporovat?
Při hokejových zápasech to je především házení různých předmětů na led. Každý ví, že to nemá dělat, a přece to dělají. Ví někdo proč? Kde se v nich bere ta nerozumnost? Samozřejmě, ale nepořádek nedělají jen hokejový fanoušci. Mezi nejvýraznější patří hlavně ti fotbaloví. Velmi často se stávalo, hlavně při mezinárodních utkání, že fanoušci jednoho týmu nadávají mnohdy až rasisticky hráčům druhého klubu. Ve většině případů byli takto uráženi především hráči černé pleti. V současné době už se tento případ naštěstí tolik nevyskytuje, ale zase jsou tu další.
Nejagresivnější fanoušci škodí kde to jen jde; vytrhají ze stadionů sedátka, hází na hříště dýmovnice... Jsou ale i takové případy, kdy fanoušci napadnou i samotné hráče a to nejen slovně. Když se utkání hraje v zimě, hází po nich sněhové koule, a když není sníh, tak někdy i věci, které jim zrovna přijdou pod ruku. Myslíte, že by se to mělo nechat jen tak?
V Anglii kvůli fanouškům, kteří stříleli po fanoušcích druhého klubu před 20-ti lety, zakázala mezinárodní fotbalová asociace FIFA Anglii hrát pět let v jakékoli mezinárodní soutěži s výjimkou reprezentace. Od té doby jsou tam fanoušci ukázněnější a svůj tým povzbuzují v rámci pravidel. Také vzdálenost fanoušků od hřiště se zmenšila; dříve tam byly betonové zdi podobně jako u nás, ochranné sítě, ploty a kdo ví co ještě. Když se do Anglie ale podíváte dnes, tak tam nic takového nenajdete. Fanoušci jsou hned za reklamními obrubníky, což je asi dva metry od postranní čáry.
Myslíte si, že by se to takto mělo udělat i u nás? Že by se z toho čeští fanoušci poučili? Asi vás hned napadne, že by tím český fotbal hodně ztratil, ale třeba by se to zlepšilo. Byli byste ochotni toto podstoupit? Teď ať si to každý přebere sám, jestli by to zato stálo nebo ne.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: olinek, 16.09.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Sportovní fanoušekMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­