ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 4.20
Hodnoceno: 5x Prosím, ohodnoť práci

Škola základ života (2)

Škola základ života? Proč je pro spousty lidí utrpení se vzdělávat? Co nám škola dává a co bere?

Spousta mých spolužaček si stále stěžuje na nedostatek času kvůli škole. Ve škole od osmi do pěti, pak se ještě učit a dělat úkoly... Nemají prý čas na sebe. Ale proč? Já zvládám vedle školy mít dvě brigády, učit se na klavír i kytaru, tančit, jezdit na koních a s kamarády na motorkách, a stejně v některých předmětech mám mnohem lepší známky než ony. Kde je rozdíl? Možná motivace? Nebo jiné priority? Myslím si, že mít více volného času, tak ho jen promrháme u telefonu nebo počítače.

Pro mě osobně je škola nejenom místem, kde získávám nové vědomosti, ale také místem, kde mám přátele a kde se můžu schovat před problémy doma.

Škola nás neučí jen matematiku, jazyky a jiné základní předměty. Škola nás učí také třeba hospodařit s časem nebo dělat důležitá rozhodnutí.
Při dokončování základní školy se musíme rozhodnout, jakým směrem se vydáme dál. Ovšem v patnácti letech málokdo ví, co chce dělat za deset let. Ten, kdo si opravdu neví rady, může jít na gymnázium, kde ho připraví na vysokou školu jakéhokoliv oboru. Někdo už tuší, který obor by ho bavil, takže se vydává na střední školu s přesným zaměřením.
Jelikož mě vybrali na obě školy, na které jsem se hlásila, bylo pro mne opravdu těžké si vybrat. Chci radši dělat mediální komunikaci pro evropskou unii, nebo být učitelka a pracovat s dětmi? Nikdy nezjistím, jaké by to bylo, kdybych se rozhodla jinak.
Možná bych se mohla více věnovat matematice, která mě baví, a možná bych propadala z angličtiny, která mi nejde. Nelituji svého rozhodnutí, ale momentálně jsem si jistá, že střední školou mé studium nekončí. A co to znamená? Další důležité rozhodování.

Takže ano, myslím si, že škola je důležitý základ, který nás připravuje na život.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Domka, 19.01.2023

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Škola základ života (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­