ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.64
Hodnoceno: 205x Prosím, ohodnoť práci

Co mi dává a bere škola?

Co mi škola dává? Dává mi vzdělání, jehož důležitost se nedá popřít, protože bych si bez něj v budoucnu nemohl najít povolání. Zároveň si ale myslím, že mi nabízí takové vzdělání, které nevyužiji zcela úplně. Na jednu stranu je dobré, že mi rozšiřuje obzory nepřeberným množstvím oborů, ale na tu druhou mi nedává na výběr, kterým z těchto oborů se chci věnovat. A tak jsem nucen se učit věci, které nejenže mi zbytečné již přijdou, ale opravdu pro mě zbytečné i jsou. Dále mi dává celoživotní přátele, bez nichž bych si dnes už život dokázal představit jen těžko. Poskytuje mi též zábavu, ale někdy naopak také zlost nebo smutek, neboť ne každý si spolu ve škole vždy sedne. To platí nejen mezi žáky samotnými, ale také mezi studenty a učiteli. Škola mě připravuje rovněž na velké životní změny, třeba přechod ze základní školy na střední, z prostředí, ve kterém jsem vyrůstal do úplně nového prostředí velkoměsta. Někteří se domnívají, že střední škola bude mnohem těžší než ta základní, avšak já si myslím, že tomu tak nebude a že mi toho střední škola dá mnohem více než poslední ročníky školy základní.

A co mi škola naopak bere? Volný čas, jenž bych rád investoval do jiných věcí. Do školy musím každý den vstávat okolo sedmé a vracím se kolem třetí hodiny odpolední. Moc času, který věnuji programování a dalším věcem, o něž se zajímám, mi poté už nezbývá. A to neberu v potaz, že často musím po škole ještě vymýšlet různé referáty nebo bych se měl učit. Často mi bere i dobrou náladu, hlavně když musím podstupovat vyučovací metody vybraných učitelů, s nimiž jsem si zrovna moc nesedl. Na druhou stranu máme ve škole několik lektorů, kteří jsou mi naopak sympatičtí a nedokázal bych si již výuku bez nich představit.

Škola mi toho hodně dává i bere, ale myslím si, že celkově klady převažují nad zápory, tudíž škola nakonec není až tak špatná. Jen je třeba ji nebrat tak vážně.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Ota Vlna, 06.04.2018

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Co mi dává a bere škola?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­