ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.08
Hodnoceno: 62x Prosím, ohodnoť práci

Přátelství a láska (2)

Co je to vlastně přátelství a víme, co všechno je láska? Každý z nás považuje přátelství za něco jiného, každý z nás dokáže milovat.
Co si představujeme pod pojmem přátelství? Považujete se za přátelské lidi? Přátelští lidé jsou dobrosrdeční, laskaví a určitě dokáží pomoci nejen svým přátelům a kamarádům v nouzi. Pod pojmem přátelství si představuji velmi blízký vztah jak mezi dívčinami, tak i mezi hochy, kteří se navzájem mohou tomu druhému svěřit s čímkoli.
Může se z velkého přátelství stát láska? Podle mne ano. Znám mnoho lidí, kteří byli dříve přáteli a teď si jsou mnohem bližší než kdykoli před tím.
Co v sobě skrývá přátelství? Přátelství v sobě skrývá mnoho. Ne nadarmo se říká, že opravdový přítel by za tebe i ruku do ohně vložil.
Je pro nás přátelství důležité? Rozhodně! Můžeme se se svými zážitky, problémy a radostmi svěřit a nejen to, přátelé nám mohou pomoci i řešit různé problémy, radovat se s námi, zažívat různé zážitky jak ve sportu, tak i v různých dalších činnostech. Přátelství je obrovský dar.
Jaký má smysl přátelství? Přátelství má určitě velký smysl, jinak by na celém světě panovalo utrpení, nenávist, zlost a mnoho dalších negativních vlastností. Myslím si, že by zavládl smutek, každý by měl mnoho starostí a barvy, co nás denně těší, by nás jistě netěšily.
Jaký je rozdíl mezi přátelstvím a láskou? Abych pravdu řekla, moc netuším, proto jsem se nedávno zeptala mé maminky. Odpověděla mi obvyklou frází: "Podívej se do knížky." Když jsem se jí ptala znovu, odpověděla: "Přátelství je přátelství a láska je láska." Opravdu jsem se mnoho dozvěděla! Opravdu je to napsané v knížkách? Opravdu to tam najdu? Myslím si, že mezi opravdovým přátelstvím a láskou není mnoho rozdílů. V obojím hledáme pocit porozumění, důvěru, oporu, upřímnost a další pozitivní vlastnosti, ale v lásce potřebujeme mít toho druhého neustále nablízku, nemůžeme bez něho být.
Jak se pozná opravdová láska? Opravdová láska dokáže odpouštět chyby, které jsme napáchali, i když jsme nechtěli. Myslíte si, že nás rodiče nemají rádi? Mýlíte se! Někdy nás sice nechápou, nesdílí s námi naše názory, ale milují nás takové, jací jsme! Bohužel jsou také výjimky! Mám nevlastního otce a jsem celkem ráda. Má mě rád, poradí mi, když potřebuji, koupí mi skoro vše, nač si vzpomenu. Mého vlastního otce ani neznám, nevím, jak vypadá, nevím o něm skoro nic, ale jestli je po svém otci, tak je možná dobrý rodič, i když ne můj. Nechci ho poznat i přesto, že jsem si to mockrát přála. Trochu jsem odbočila od tématu, ale z tohoto vyplývá, že toto není opravdová láska.
Každý potřebuje kamaráda, přítele, spřízněnou duši, aby se mohl svěřit. Zamyslet se nad tím, jak se chováte ke svým přátelům a jak chcete, aby se oni chovali k vám. Přátele opravdu potřebujeme!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Vejunka, 29.05.2006

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Přátelství a láska (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­