ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.08
Hodnoceno: 62x Prosím, ohodnoť práci

Přátelství a láska (2)

Co je to vlastně přátelství a víme, co všechno je láska? Každý z nás považuje přátelství za něco jiného, každý z nás dokáže milovat.
Co si představujeme pod pojmem přátelství? Považujete se za přátelské lidi? Přátelští lidé jsou dobrosrdeční, laskaví a určitě dokáží pomoci nejen svým přátelům a kamarádům v nouzi. Pod pojmem přátelství si představuji velmi blízký vztah jak mezi dívčinami, tak i mezi hochy, kteří se navzájem mohou tomu druhému svěřit s čímkoli.
Může se z velkého přátelství stát láska? Podle mne ano. Znám mnoho lidí, kteří byli dříve přáteli a teď si jsou mnohem bližší než kdykoli před tím.
Co v sobě skrývá přátelství? Přátelství v sobě skrývá mnoho. Ne nadarmo se říká, že opravdový přítel by za tebe i ruku do ohně vložil.
Je pro nás přátelství důležité? Rozhodně! Můžeme se se svými zážitky, problémy a radostmi svěřit a nejen to, přátelé nám mohou pomoci i řešit různé problémy, radovat se s námi, zažívat různé zážitky jak ve sportu, tak i v různých dalších činnostech. Přátelství je obrovský dar.
Jaký má smysl přátelství? Přátelství má určitě velký smysl, jinak by na celém světě panovalo utrpení, nenávist, zlost a mnoho dalších negativních vlastností. Myslím si, že by zavládl smutek, každý by měl mnoho starostí a barvy, co nás denně těší, by nás jistě netěšily.
Jaký je rozdíl mezi přátelstvím a láskou? Abych pravdu řekla, moc netuším, proto jsem se nedávno zeptala mé maminky. Odpověděla mi obvyklou frází: "Podívej se do knížky." Když jsem se jí ptala znovu, odpověděla: "Přátelství je přátelství a láska je láska." Opravdu jsem se mnoho dozvěděla! Opravdu je to napsané v knížkách? Opravdu to tam najdu? Myslím si, že mezi opravdovým přátelstvím a láskou není mnoho rozdílů. V obojím hledáme pocit porozumění, důvěru, oporu, upřímnost a další pozitivní vlastnosti, ale v lásce potřebujeme mít toho druhého neustále nablízku, nemůžeme bez něho být.
Jak se pozná opravdová láska? Opravdová láska dokáže odpouštět chyby, které jsme napáchali, i když jsme nechtěli. Myslíte si, že nás rodiče nemají rádi? Mýlíte se! Někdy nás sice nechápou, nesdílí s námi naše názory, ale milují nás takové, jací jsme! Bohužel jsou také výjimky! Mám nevlastního otce a jsem celkem ráda. Má mě rád, poradí mi, když potřebuji, koupí mi skoro vše, nač si vzpomenu. Mého vlastního otce ani neznám, nevím, jak vypadá, nevím o něm skoro nic, ale jestli je po svém otci, tak je možná dobrý rodič, i když ne můj. Nechci ho poznat i přesto, že jsem si to mockrát přála. Trochu jsem odbočila od tématu, ale z tohoto vyplývá, že toto není opravdová láska.
Každý potřebuje kamaráda, přítele, spřízněnou duši, aby se mohl svěřit. Zamyslet se nad tím, jak se chováte ke svým přátelům a jak chcete, aby se oni chovali k vám. Přátele opravdu potřebujeme!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Přátelství a láska (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)