ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.23
Hodnoceno: 30x Prosím, ohodnoť práci

Přátelství (9)

Je důležité si uvědomit, že přátelství není jen kus hadru nebo něco, co na nás visí a zatěžuje nás. Mnoho lidí má své největší kamarády, tráví s nimi mnoho času, povídají si spolu a svěřují se jim se svými tajemstvími, zkušenostmi a příběhy. Ale kde najdeme takového přítele?

Dobrý přítel by se měl objevit ve chvíli, kdy ho nejvíce potřebujeme. Poznáme ho tak, že když se cítíme nejhůř, je nám oporou. Chápe naše starosti a trable a pomáhá nám je řešit. Vydrží s námi až do konce. Mnohdy vydrží přátelství po celý život. Ale vydrží přátelství všechno?

Zradu a lež jen stěží někdo odpustí. Přece se ale najdou tak dobří přátelé, kteří se přes to vše spolu baví stále. Někteří lidé si myslí, že za peníze se dají koupit a udržet přátelé, v životě to tak většinou neplatí. Dobrého přítele si koupíme jen svou ochotou a laskavostí. Ale přece jen - co když se přítel chytí na cizí peníze? Znamená to konec přátelství? Mohu ho ještě dostat na svojí stranu? Časem si možná uvědomí, že je dobré mít svého přítele ne kvůli penězům, ale kvůli tomu, aby se měl komu svěřovat a s kým trávit svůj volný čas. A pokud si to neuvědomí, tak nestojí za nic a je lepší s ním přátelství ukončit.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: wewerka, 08.04.2009

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Přátelství (9)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­