ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.



Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.87
Hodnoceno: 30x Prosím, ohodnoť práci

Náboženská tolerance

Když se u nás v Evropě, konkrétně v České republice, zmíníte o "východním" náboženství, většině lidí se vybaví to samé. Na mysl nám přijde žena zahalená tak, že jí jsou sotva vidět tmavě hnědé veliké oči, vrásčitý chlapík v turbanu v lepším případě, v horším případě si vzpomeneme na nějaký hrůzný teroristický útok, ale také si můžeme vzpomenout na Korán, Alláha a onoho slavného proroka Muhammada.

Většinou se těchto náboženství bojíme. Ale jsou opravdu tato náboženství nebezpečná sama o sobě? Myslím, že spíš záleží, kdo s nimi manipuluje a kdo se dostane do vedení. Když uchopíte víru, uchopíte i věřící. Ten kdo hlásá islám a hlásá ho poutavě, má na své straně početné zástupy muslimů, kteří ho budou následovat klidně až k sebevraždě. Ve jménu Alláha samozřejmě. Konkrétně islám svým věřícím zakazuje spoustu věcí a navádí je k činnostem, které bychom my bezbožní Češi těžko pochopili. Ale opravdu Alláh jen bere? Proč by byl tedy islám druhým nejvíce zastoupeným náboženstvím na světě? Jistě, všichni muslimové nemají na výběr. Ale oni věří, že to, co dělají, je pro jejich dobro. Věří, že když vykonají pouť do Mekky, tak jejich život bude hodnotnější. A víra jim také mnohé přináší. Je to něco, co my nevěřící nemůžeme pochopit. Možná právě proto jsme tolik nespokojení s tím, co máme.

Odhodlanost muslimů je stále veliká, jejich víra se jen tak neztratí. Pro ostatní svět to často bývá velké úskalí. Koneckonců mnoho válek, jež skončily, ale také těch, které stále probíhají, pramení právě z tohoto náboženství. Měli bychom proti nim tedy bojovat? Nebo bychom je měli vpustit i k nám a ustoupit jejich přesvědčení? Neměli bychom si najít nějakou vlastní víru, která by nás posílila a sjednotila právě tak jako muslimy? Je to špatné? Jsou oni něco méně, když jsou věřící a my něco více, když jsme "nad věcí"? Anebo si jen nalháváme, že se máme lépe? Myslím, že Evropa se může změnit a navrátit se k náboženství v důsledku nějaké rozsáhlé krize. Když už lidé nic nemají, zbývá jim víra. Plyne to ostatně i z prokázaného poznatku, že čím chudší stát, tím více věřících.

Ale je víra skutečně to, co nám pomůže přežít? Nebo je to spíše překážka před moderními technologiemi? Aby byl svět krásnější, zdravější, čistší a plný míru, měli bychom se zbavit náboženství, která zakazují například moderní medicínu. Nebude ovšem naopak víra to, co nás zachrání?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Náboženská tolerance







Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)