ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.75
Hodnoceno: 116x Prosím, ohodnoť práci

Můj přítel mobilní telefon

Mít mobilní telefon není v dnešní době už nic výjimečného. Dokonce i v rukou malých školáku. Většina naší populace vlastní mobilní telefon. Tato technická vymoženost si našla ve světě miliardy příznivců.

S mobilním telefonem se v dnešním světě setkáme téměř všude. Není se tedy čemu divit, když mobilní telefon vidím v rukou své babičky, dědečka nebo svých mladších sourozenců. I já jsem si v něm našla svého přítele, jenž mě provází každodenním životem.

Jednou jsem se setkala s názorem, že technický rozvoj snižuje komunikaci mezi lidmi "z očí do očí". Myslím si však, že to není zase až taková pravda. Já osobně patřím mezi lidi, kteří komunikují s lidmi pomocí mobilního telefonu dnes a denně a nedomnívám se, že bych kvůli toho zanedbávala své přátele, nebo se s nimi bavila méně. Ba naopak si troufám říci, že s nimi pomocí telefonu komunikuji více, než kdybych jej neměla. Mohu tak s přáteli a rodinou mluvit, kdy chci, a sdělit jim jeho prostřednictvím své zážitky nebo jiné informace. Mobilní telefon nám také ušetří mnoho času. Jestliže zavoláme například k lékaři, jaké léky máme použít, když máme třeba jen kašel, ušetří nám tím čas, který bychom strávili čekáním v čekárně u doktora.

Je také pravda to, že mnozí lidé si už mobilní telefony nekupují za účelem komunikace, ale jenom za dobrým prostředkem zábavy. V mém životě je telefon velmi důležitý. Každým dnem je pro mě horší si bez něj představit svůj život. Je to pro mě nenahraditelný přítel.

Kdysi, když jsem měla svůj první mobilní telefon, používala jsem ho jen na příjímání a posílání SMS zpráv se svými přáteli a na volání s rodiči. Dnes už mobilní telefon slouží jako komunikační prostředek a zároveň zdroj zábavy a zahánění nudy. Telefon už nyní používám hlavně za účelem poslouchání hudby, sledování různých filmů v 3GP formátu, hraní her a také k zachycování významných okamžiků pomocí vestavěného fotoaparátu, který již mám v kvalitě srovnatelné se samostatným digitálním přístrojem.

Také pro mé rodiče je mobilní telefon velice důležitý. Myslím si, že kdyby mobilní telefon nebyl, měli by o mě větší strach, neboť by nevěděli, kde jsem nebo zda jsem v pořádku.

Většina lidí je na telefonu tak závislá, že ho jako já nedokážou ani vypnout. Kdybych svůj mobilní telefon vypnula jen na jedinou hodinu, měla bych pocit, že mi unikl nějaký důležitý hovor nebo SMS zpráva, která by mi mohla změnit život. Sice v mém věku ještě asi takové hovory nepřicházejí, ale v hlavě by se mi promítala pořád dokola jedna otázka - "co kdyby?"

Přemýšlím-li dále, proč je pro mě mobilní telefon tak důležitý, zjišťuji, že kdybych mobilní telefon nevlastnila a někdo by mě chtěl přepadnout, neměla bych se jak dovolat pomoci. A taky je potřebný při přivolání první pomoci a záchrany ostatních lidských životů. Proto si troufám tvrdit, že by měl telefon vlastnit každý člověk bez ohledu na to, jak moc by ho používal, ale s ohledem na to, kolika lidem by jeho prostřednictvím mohl zachránit život, nebo dokonce zabránit tomu, aby někdo ublížil tomu člověku, který jej vlastní.

Z tohoto důvodu a z mnohých dalších, které jsem již vyjmenovala, patří mobil mezi mé přátele, neboť se na něj mohu spolehnout téměř v každé situaci.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Můj přítel mobilní telefonMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)