ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.29
Hodnoceno: 45x Prosím, ohodnoť práci

Mohou si bohatí vše dovolit?

Bohatí, to jsou lidé se spoustou peněz, s miliony, slavné hvězdy, politici, podnikatelé, majitelé prosperujících firem. Jsou to také vlivné osoby? K čemu všemu využívají své bohatství? V dnešní době potřebuje mít každý známosti z vyšších kruhů. Lidé žádající o práci, studenti, kteří se chtějí snadněji dostat na vysokou školu, zločinci, kteří chtějí zůstat bez trestu, a mnoho dalších. Všichni chtějí mít určité výhody. A kdo či co jim to umožní? Jsou to peníze? Znamená to být bohatým? Dá se všechno koupit? Je známo mnoho případů, kde to takhle fungovalo a funguje. Vezměte si naši fotbalovou scénu, rozhodčí, kteří se nechali zlákat penězi a ovlivňovali tak výsledky fotbalových utkání. Kolik je u nás případů podplácení? Kdo neunikne pokušení a vůni peněz? Myšlence lepšího žití? Je vidina bohatství tolik výhodná?
Bohatí, často lidé se slavným jménem. Být známý, "mít jméno" - to samotné už je bohatství. Nemusí to být velikost bankovního konta či počet kreditních karet. I když být slavný a mít peníze, to bývá často propojeno. Kolikrát jsme slyšeli z televize vyprávění slavných o svých přestupcích na silnici, jak stačí ukázat tvář a policisté hned řeknou v pořádku, nic se nestalo, ne-li nechtějí-li ještě podpis.
Vezměme si aukci. Ta je na principu, kdo dá víc. A samozřejmě bohatí, kteří se neohlížejí na peníze, dají vždy víc a víc, hlavně, aby získali vše, co chtějí. Oni si to dovolit mohou.
Můj názor je, že dnešní společnost je hodně úplatná, peníze, bohatství, moc, to vše je rozhodující. A odpověď na otázku "Mohou si bohatí vše dovolit?" je podle mě ano.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Malenicka, 09.10.2005

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Mohou si bohatí vše dovolit?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­