ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.38
Hodnoceno: 13x Prosím, ohodnoť práci

Město, nebo vesnice?

OSNOVA:

I.1. Zamyšlení
II.1. Město - výhody/nevýhody
2. Vesnice - výhody/nevýhody
III.1. Závěr - můj názor

Je lepší život na vesnici, nebo ve městě? Tohle je otázka spousty lidí a každý na ni má jiný názor i jinou odpověď. Někdo prohlašuje, že je lepší život na vesnici a někdo zase tvrdí opak. Podle mého názoru má vše své výhody i nevýhody.

Život ve městě. Má spoustu pozitiv, ale patří k němu samozřejmě i nějaká ta negativa.
Dobré je, že se zde určitě lépe hledá zaměstnání, najdeme tu hodně obchodů se vším, na co si jen vzpomeneme a jezdí tady třeba městská hromadná doprava...
Naopak za nevýhody lze považovat více znečištěné ovzduší, odpadky nacházíme na každém kroku a panuje tu větší hluk kvůli zvýšené dopravě.

Opakem života ve městě je život na vesnici.
Jaké má výhody? Čistší vzduch, méně dopravního hluku, méně silnic, což znamená více zeleně a přírody, jako jsou lesy, ve kterých šumí potůčky, nebo louky, na nichž se pasou srnky a další zvířata.
Oproti městu tu ale funguje málo obchodů, lidé zde mají menší možnost zaměstnání a nejezdí tady městská hromadná doprava.

Podle mě je žití na vesnici fajn, ale už jsem si zvykla na městský život, a kdybych si měla vybrat, spíše zvolím život ve městě.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Markét, 19.05.2022

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Město, nebo vesnice?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­