ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.52
Hodnoceno: 27x Prosím, ohodnoť práci

Život na vesnici a ve městě

Život na vesnici a ve městě se velmi liší a já bych se chtěl proto zamyslet nad tím, jaké jsou výhody a nevýhody obou druhů bydlení. Dá se vůbec říci, kde se žije lépe? Jak život na vesnici, tak život ve městě má mnoho svých příznivců, ale také odpůrců. Pojďme si to tedy postupně rozebrat.

Hlavní výhodou bydlení ve městě je podle mého názoru to, že máte všechno, co potřebujete, kousek od sebe. Nemusíte jezdit autem kdovíjak dlouho jen proto, abyste si nakoupili. Ve městě také dovedete daleko lépe sehnat zaměstnání či brigádu. Na druhou stranu ale většinou bydlíte jen v malém panelovém domě, který často nemá ani klimatizaci, a tak vám je celý den nesnesitelné horko. Nemáte možnost si udělat procházku do lesa, kde je příjemný stín a chlad.

Oproti tomu když bydlíte na vesnici, máte kdykoliv možnost jít se zchladit do lesa nebo se jen tak procházet po cestičkách bez toho, aniž by vás rušila rychle projíždějící auta. Ale na druhou stranu, v takové vesnici, ve které žije 400 lidí, je skoro nadlidský úkol sehnat práci.

Já sám za sebe bych život na vesnici rád vyměnil za ten městský. Jak vesnice, tak město mají své výhody, ale i tak se nedá říci, kde je lepší bydlet. Z velké části záleží i na povaze a přístupu člověka.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: DreAmeR, 30.09.2015

­­­­

Slohová práce Život na vesnici a ve městě ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Život na vesnici a ve městěMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­