ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.17
Hodnoceno: 12x Prosím, ohodnoť práci

Máme budoucnost?

Budoucnost je velmi rozsáhlé a diskutabilní téma, které pro někoho může představovat obavy a strach. Jsou zde ale i tací, kteří v budoucnu vidí sílu, změny a nové cesty. Ale opravdu si tyto lidé myslí, že budoucnost nese příznivé časy? Nebo se jen nechtějí smířit s realitou, která nastane?
Budoucnost lze rozdělit do dvou pomyslných balíčků. Jeden z nich obsahuje situace, které nastanou a kterým se nelze vyvarovat, změnit je či oddálit. Pak tu jsou ale i takové, jež lze přizpůsobit k obrazu svému, a to například tím, jaký žijeme život.

Zamýšlím-li se nad tímto obdobím, které následuje přítomnost a nejvíce se vzdaluje od minulosti, mám v sobě velmi různorodé pocity. Myslím, že se shodneme na tom, že nikdo nedokáže s přesností určit, co nás čeká. Někteří by chtěli vidět do budoucnosti, a proto vyhledávají věštkyně či věštce ve víře, že se ze čtení z dlaní, křišťálových koulí a karet dozvědí to, co chtějí. Podle mého názoru jsou to jen triky, které mají přimět lidi, aby zaplatili někdy dosti nemalé částky. Zatím se jim to daří a tak takzvaný "byznys budoucnosti" jede na plné obrátky.

Představuji si, že to neznámé před námi je uchováno pod pomyslným krytem, jenž si každý za svého života staví sám. To vše na základě zdravého rozumu, tolerantnosti a dobrého chování. Stačí jednou sejít z cesty, jen nepatrné uklouznutí a odnášíme si nechtěné následky do dalších let života. A to bohužel bez možnosti nápravy. Chci tím naznačit, že v dnešní společnosti se klade důraz i na sebemenší chyby, které člověk udělá, a považují se za něco nepřípustného. Měli bychom proto spojit síly a činy do jedné neporazitelné pěsti a vrhnout se do boje s nespravedlností ze strany politiky a vnějšího prostředí.

Na závěr bych chtěla říci, že je potřeba, aby populace odbočila z předem nalinkovaného notového zápisu vážné hudby směrem k životu s nádechem oslavné písně. Tedy abychom skoncovali s nekonečným řešením nedůležitých věcí a začali se soustřeďovat na ty dobré, které nás obklopují. Protože za pár let může být všemu jinak.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Karolína Exlerová, 17.10.2013

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Máme budoucnost?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­