ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.63
Hodnoceno: 49x Prosím, ohodnoť práci

Mají mít registrovaní partneři všechna práva včetně adopce dětí? Proč?


OSNOVA:

I.Práva homosexuálů
II.1. Jednání o adopci
2. Výchova dítěte
3. Dítě terčem posměchu
III.Můj názor - nesouhlasím


Když se řekne homosexuál, většina lidí si pravděpodobně řekne "fuj". Ale proč? Vždyť jsou přece lidmi stejně jako heterosexuálové a chtějí mít i stejná práva. Už můžou uzavřít sňatek. A myslím, že je to dobře. Domnívám se, že nikomu by se nelíbilo, kdyby mu někdo zakazoval "papírovou lásku".

A co děti? Většina přece chce vychovávat to drobné stvoření. Prožívat s nimi první krůčky, první slova, pubertu... Ano, chtějí, ale nemohou. Zatím se jedná o tom, jestli homosexuálové budou moci adoptovat děti.

Všichni se ptají: "Budou to zvládat? Nebude lesbičkám při výchově chybět pevná mužská ruka? A u gayů něžné matčino pohlazení? Jak budou muži zvládat první menstruaci?

A co ty adoptované děti? Jak se budou cítit? Komu se budou svěřovat? Mamince č.1 nebo mamince č.2? Nepoznamená je to? Jak se budou cítit v rodině lesbiček či gayů?
Nevím, jak by se to líbilo mně. Někdo by se cítil dobře, protože by si připadal výjimečný, ale někdo by to mohl brát jako určitý handicap. A ve škole či školce by to mohlo být ještě horší. Děti by se mu mohly posmívat, ukazovat si na něj, nebavit se s ním, šikanovat ho. Ve většině případů by také rodiče mohli svého potomka poštvat proti dítěti homosexuálního páru. Dítě by poté mělo malé sebevědomí a možná by také začalo nenávidět své rodiče za to, že nejsou "normální". Takže by možná bylo lepší, kdyby dítě radši neadoptovali, jinak by se jejich dítě mohlo obrátit proti nim.

Jsem tedy toho názoru, že homosexuální páry by neměly mít právo adoptovat děti.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ...Šárík..., 19.10.2008

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Mají mít registrovaní partneři všechna práva včetně adopce dětí? Proč?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­