ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.58
Hodnoceno: 36x Prosím, ohodnoť práci

Proč se lidé posmívají blondýnkám?

Proč je ve všech školních vtipech Pepíček? Jsou snad všichni policisté hloupí? A co angličtí lordi?

Každý den se setkáváme s lidmi, ať už s kamarády, rodinou nebo učiteli, a jistě jsme postřehli, že se naše osobnosti od sebe liší. Každý z nás má své nedostatky a chyby, které nelze zamaskovat, naopak každý z nás je jedinečný. Mnoho vlastností si s sebou neseme již od svého narození. Většina lidí se řídí příslovím "Šaty dělají člověka" a všímá si především nedostatků ostatních. Můžeme však na základě vzhledu poznat, jaký je onen člověk uvnitř? Zda je chytrý, či hloupý? To, že vznikají stovky vtipů, hovoří za vše.

Ale co můžeme říci o blondýnkách? Blondýny vynikají v každé době, ať už hloupé, či chytré.
Staří Řekové je spojovali s bohyní Afroditou, křesťané ve středověku se svody ďábla, v renesanci se stávaly módní ikonou, v 50. letech minulého století atraktivním symbolem krásy.
Dnešní hloupá blondýna je spíše spojována s určitou naivitou, která je šířena ve filmech.

Zapátrala jsem o "blond dějinách" v literatuře a předchůdkyní pravé blondýnky byla třeba Marilyn Monroe nebo ještě dříve Rosalie Duthé. Podle dobové paměti byla neobyčejně krásná žena, avšak s dutou hlavinkou. Na její počest byla napsaná divadelní hra Les Curiosités de la Foire (1775), podle níž později vznikaly vtípky o blondýnkách.

Dále jsem se dočetla, což je pro mnohé z nás vcelku inspirující, že ekonom David Johnson zjistil, že vydělávají v průměru o 7 procent více než zrzky nebo brunety a zároveň si berou bohatší muže. Podle něho je pravděpodobně spojení mezi blondýnkami a krásou silnější než to, že jsou hloupé.

Ať už je to s blondýnkami tak či onak, jsou pro okolí symbolem krásy a něžnosti, zatímco brunety jsou chápány jako inteligentnější. Nevím, jestli je tomu skutečně tak, ale každý z nás by jistě přišel na spoustu slavných blondýnek, které jsou úspěšné a chytré. Na druhou stranu i nejdokonalejší účes je jen naším obalem a to, co je uvnitř nás, lze tímto způsobem jen zamaskovat.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Karolína, 02.05.2014

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Proč se lidé posmívají blondýnkám?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­