ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.16
Hodnoceno: 25x Prosím, ohodnoť práci

Láska není jen slovo...

Je láska jen slovo? Toto je téma opravdu na zamyšlení. Myslím, že láska se může stát jen slovem, pokud se tento pojem používá až příliš často anebo poví-li někdo, že toho druhého má rád, ačkoliv ve skutečnosti to nemyslí úplně upřímně. Pak se láska podle mého může opravdu stát jen slovem...

Láska jako taková není jen slovo. Jde o hluboký cit, jenž dokáže skutečné zázraky. A nemusí jít pouze o lásku dvou lidí. Může se jednat též o lásku k zvířatům, přírodě, vlasti, lásku ke svému zaměstnání či všeobecnou lásku k životu a lidem okolo nás.

Každá láska má svůj význam. Jaký by byl život kolem nás, pokud by nikdo nemiloval zvířata a přírodu? Vždyť by to tady bylo tak pusté!

Láska k vlasti je taktéž důležitá. Nebylo-li by lidí jako Milan Rastislav Štefánik, Ľudovít Štúr, Tomáš Garrique Masaryk a dalších, asi bychom toho jako Slováci až tak moc nedosáhli... Neměli bychom naši krásnou libozvučnou slovenštinu, možná by dokonce ani neexistovalo samostatné Slovensko a byli bychom pod nadvládou nějakého jiného, silnějšího národu.

Myslím, že Češi by na svůj národ a svoje předky měli být velmi hrdí. Třeba na takového Bedřicha Smetanu. Jeho skladba Vltava je přece tak nádherná...

Velmi důležitá je podle mě i láska ke svému povolání. Neříkám, že všichni musí mít rádi práci, kterou vykonávají, ani že musí být celou dobu ze svého zaměstnání nadšení, ale domnívám se, že je nezbytné mít svou práci alespoň trošku rád. Protože nemá-li někdo své povolání rád, nenaplňuje ho štěstím a jeho výsledky nemohou být tak dobré, jako kdyby svoji práci vykonával s radostí. Někteří lidé si ale toto vymluvit nenechají a nadále se ve své práci trápí.

Mám velmi ráda svůj život. Nejvíce asi ve chvíli, kdy jsem zamilovaná. V tom čase se ráno probudím, pomyslím si "Jé, zase tě uvidím!", usměji se a těším se na nový den. Taková nálada mi pak dokáže vydržet opravdu dlouho!

Láska - to je skutečný zázrak!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Leolin, 13.06.2009

­­­­

Slohová práce Láska není jen slovo... ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Láska není jen slovo...Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­