ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.17
Hodnoceno: 95x Prosím, ohodnoť práci

Klady a zápory sociálních sítí na Internetu

Žijeme v době, kdy se Internetu (a tím i sociálním sítím) prostě nevyhneme, ani kdybychom se stavěli na hlavu a zpívali hymnu Evropské unie. Ale co si vůbec máme představit pod pojmem "sociální síť"?

Dala by se charakterizovat takto: propojená skupina lidí, kteří se navzájem ovlivňují a kteří jsou spojeni zájmem nebo známostí. Každý, koho znám, by mi určitě byl schopen říct minimálně jeden příklad sociální sítě. Kdo by neznal populární Facebook nebo seznamky Libimseti.cz a Lide.cz? Samozřejmě existují tisíce dalších sítí, jako jsou Myspace, Twitter či Badoo, ale s výjimkou prvního u nás nejsou moc rozšířené. Proto si dovolím všechno vztáhnout na pravděpodobně nejpopulárnější Facebook.

Za velkou nevýhodu Facebooku považuji ztrátu času. Myslím, že nejsem sama, kdo s jeho příchodem proseděl mnoho zbytečných hodin u počítače.
Dalším poměrně smutným faktem je, že lidé si přestávají dávat pozor a zveřejňují choulostivé informace, které jim mohou i znepříjemnit život.
V souvislosti se zveřejňováním soukromých informací na Facebooku mě napadla jedna věc, jež je zakotvená v jeho "Podmínkách užívání" - tím, že zveřejníte nějakou fotku, vzdáváte se svých autorských práv. Kdyby si toto uvědomilo více lidí, myslím, že by klesl počet jimi vložených fotek.
Co se mi na Facebooku líbí? Zejména možnost rychle zprostředkovat informaci. Kdybych měla spočítat, o kolika akcích jsem se díky němu dozvěděla, určitě bych dosáhla slušného čísla.
Mezi užitečné funkce patří rovněž tzv. "fanouškovské stránky", jež mají za úkol sdružovat lidi s podobným zájmem. Mnoho umělců má své oficiální stránky, kde zveřejňují data svých výstav nebo koncertů. Pro lidi, kteří sledují více umělců, je jistě rozhodně pohodlnější mít vše shromážděno na jedné stránce.

A jaké ponaučení plyne z používání této sociální sítě? Facebook je dobrý sluha, ale zlý pán. Je důležité si uvědomit, kde jsou hranice závislosti. Naštěstí většina podobných sítí má tu vlastnost, že se vám po nějaké době okoukají, a s tím padne i potřeba prosedět u nich celé dny.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Alex, 09.03.2011

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Klady a zápory sociálních sítí na InternetuMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­