ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.55
Hodnoceno: 31x Prosím, ohodnoť práci

Facebook - (ne)všední záležitost nás všech

V dnešní moderní době jsou všichni takzvaně on-line. Znamená to snad, že se dnešní společnost dostala do těžkých okovů, spojených s životem on-line, ze kterých není cesty zpět? Vždyť kdo dnes neodpoví na zprávu do pěti minut, již není "in" a upadá v zapomnění. Je tohle skutečně svět, v němž chceme žít?

Není pochyb o tom, že sociální sítě jako Facebook poskytují mnoho služeb, kterých by bez nich nebylo. Přeci jen spojit se s někým z druhého konce světa, to by se ještě před pár lety zdálo jako čiré sci-fi.
V dnešní době už Facebook neslouží jen ke komunikaci, ale stal se z něj každodenní společník do práce, do školy, na cesty a tak dále. Ale za jakou cenu?

Za cenu nejvyšší - přátelství a osobního času. Stále nové a nové funkce, jimiž se nás vývojáři snaží udržet na síti co nejdelší dobu, nás doslova ničí. Pomyslete si, jen co vztahů se kvůli Facebooku zničilo. Úplně běžná věc je tzv. ponorkový efekt, to znamená, když se určitá skupina často nevídá, a najednou jsou spolu třeba týden - začnou si lézt na nervy. Když jsou v dnešní době lidé zamilovaní, jsou schopni si během dne vyměnit až 1000 zpráv! To znamená, že psychicky jsou spolu takřka non-stop, a po týdnu až měsíci se "ponorka" dostaví a už je zde o další dvě zlomená srdce více. Proto, kdo chce fungující vztah, myslím si, že je dobré zachovat takřka výhradně osobní kontakt z očí do očí.

Podobným tématem může být odvádění pozornosti. Není přece normální, když se při slavnostním obědě s rodinou chopíte telefonu, snímek jídla hned odešlete na Instagram, restauraci ohodnotíte na Twitteru a přes Messenger zašlete všem zprávu o tom, že tam zrovna jste. Narušování společenských konvencí je trend, ale co je moc, to je moc.

Facebooku nelze odepřít důležitou komunikační funkci, ale občas bychom se mohli sami nad sebou zamyslet, do jaké míry má na nás Facebook vliv a mění náš každodenní život.

Omlouvám se, nyní již musím jít, musím na Facebook poslat příspěvek o tom, že jsem konečně dopsal svoji slohovou práci...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Jan Bubanec, 12.06.2015

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Facebook - (ne)všední záležitost nás všechMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­