ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.80
Hodnoceno: 99x Prosím, ohodnoť práci

Eutanazie: jsme na ni připraveni?

Legalizace eutanazie je v posledních letech jednou ze závažných otázek lékařského oboru i veřejné diskuze. Máme vůbec právo provést takové rozhodnutí? Má lékařská věda v dnešní době znalosti a dostatečné technické vybavení, aby mohla říct, kdy může a kdy už nemůže pomoci? Je to otázka "pouze" etiky?

Podle mého by měla být eutanazie povolena. V mnoha případech jsou nevyléčitelně nemocní lidé připoutaní na lůžko a připadají si "zbyteční", většinou mají bolesti, berou mnoho léků...kdesi v hloubi duše se modlí, aby se zítra ráno již neprobudili. Nebo jsou lidé napojení na přístroje mající před sebou pouze vidinu nekonečně dlouho trvajícího ticha čtyř bílých stěn. Snažíme se jim pomoci, chceme jim ulehčit, chceme s nimi být co nejdéle. Chtějí však oni zbytek svého života žít v bolesti? Nemyslím si to.

Když dospějeme k názoru povolit eutanazii, zásadní otázka zní: KDO by měl rozhodnout, jestli bude tento zákrok proveden nebo ne? Lékař, který složil Hippokratovu přísahu? Člověk trpící bolestí, u konce svých sil fyzických i duševních? Příbuzní, pro které je velkou fyzickou i psychickou zátěží vidět každý den bezvládné tělo a duši, která by se dobrovolně vzdala místa na tomto světě?
Až dokážeme zodpovědět všechny otázky, budeme snad připraveni říct legalizaci eutanazie ano, nebo ne.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: WinterSonne, 12.11.2007

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Eutanazie: jsme na ni připraveni?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­