ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.53
Hodnoceno: 49x Prosím, ohodnoť práci

Dokázali byste tolerovat nevěru?

"Kdo miluje, nepodvádí..."

Slovo nevěra není určitě nikomu cizí, ať už z vyprávění nebo z vlastní zkušenosti. Ale co lze považovat za nevěru? Kde jsou její hranice? Je nevěra úsměv na kolemjdoucího, na prodavače nebo řidiče autobusu, SMSkování, chatování nebo pozvání na drink? A co sexuální vztah s jiným partnerem? Každý jsme jiný. Každý na to máme svůj subjektivní názor. Pro někoho je nevěra něco strašného, něco nemyslitelného, kdežto pro někoho jemný adrenalin, flirt, hra, anebo - jak my mladší říkáme - "lehký úlet".

Myslíte, že jsou více nevěrní muži nebo ženy? Já osobně myslím, že muži. Jen se podívejte kolem sebe, co s chlapy dělá minisukně. Nevěra by se dala přirovnat k čerstvě natřené lavičce. Každý kdo projde kolem ní, buď si rovnou sedne, anebo se pouze ohlédne. No tak, pánové, kdo z vás nebyl nikdy nevěrný? Kdo z vás se nikdy neohlédl za natřenou lavičkou? Kdo z vás si na ni nikdy nesedl? Buďte k sobě upřímní. Myslím, že ten, kdo říká "Já? Já NE!!! Já nikdy! - Být nevěrný? Co je to?", lže. Copak neznáte ten vtip:

Přijdou tři muži k nebeské bráně.
Bůh praví: "Kdo z vás byl své ženě někdy nevěrný, ten ať se okamžitě otočí a jde rovnou do pekla."
Dva muži se na sebe podívají, sklopí hlavu, otočí se a jdou.
Bůh chvilinku pozoruje toho třetího, který zůstal stát a pak volá na odcházející muže: "A toho hluchého si vemte taky!"

Právě jsem se pokusila vás přesvědčit o tom, že jste všichni nevěrníci, ať chcete nebo ne.

Myslíte, že zamilovaný člověk pozná, kdy jste mu nevěrný? Jak říká jeden známý citát: "Ten, kdo opravdově miluje, skoro nikdy nepozná, kdy ho ten druhý milovat přestal!" Domníváte se, že je pro ženy lepší nezamilovat se? Ale no tak, přestaňte být ti bezcitní a tvrdohlaví "bejci"! Přestaňte žít dvojí život! Vždyť je to ubohé. Co z toho máte? Potřebujete si snad dokázat, že jste stále přitažliví, atraktivní a žádaní? Copak vám nestačí jedna milující partnerka? Baví vás se stále vymlouvat a lhát jí do očí? Necítíte se provinile? Máte vůbec svědomí? Báli jste se někdy, že to všechno praskne a ztratíte jak milenku, tak svoji ženu? Vždyť se zkuste zamyslet nad tím, jak by bylo vám, kdyby vás vaše žena podváděla. Tvrdíte, že být věrný je obtížná věc. Ano, je to tak. Vždyť ani život není peříčko.

A nyní pro ženy. Nevěra je jako bumerang. Podvedl-li vás už jednou váš přítel nebo manžel, pamatujte si, že to udělá i podruhé. Nedejte na jeho sladké řeči typu: "Ale miláčku, ty víš, že miluju jenom tebe. A ten úlet? Ten neber vůbec vážně, vždyť já k ní nic necítím..." Tato věta mi přijde naprosto směšná, typická výmluva známá stovky let. Vždyť už se z ní stává pomalu úsloví. Podle mě byste si nevěru neměla nechat líbit a měla byste nějak zakročit. Samozřejmě že vás nyní nevybízím k okamžité odplatě, bezpochyby je důležité zvážit okolnosti, finance, nemovitost a děti, ale rozhodně přestaňte být tou poslušnou ženuškou, která nakoupí, uvaří, vyžehlí a uklidí. Zkrátka muž ve vás nesmí nikdy vidět tzv. jistotu.

Ano, jak už jste jistě pochopili, nevěra je pro mě něco nemyslitelného. Ale dokážeme ovládnout své city? "Manželství je vrcholem lásky, a nevěra vrcholem vášně. Lásku zničíš žárlivostí, avšak také vášní. Ale zničíš vášeň láskou?" Zamyslete se nad tímto citátem a pokuste se nalézt sami sebe.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Adélka K., 29.10.2008

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Dokázali byste tolerovat nevěru?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­