ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.55
Hodnoceno: 55x Prosím, ohodnoť práci

Citát: "Radost musíme čerpat ne z jiných, ale ze sebe." (Sókratés)

No samozřejmě, že se musím umět radovat hlavně ze sebe. Protože člověk, který nedokáže radost čerpat ze sebe, tomu ostatní nepomůžou. A na tenhle citát navazuje to, že člověk si musí umět udělat legraci hlavně sám ze sebe, protože udělat si legraci jen z ostatních dokáže kdekdo, ale upřímně se zasmát sám sobě je mnohem těžší.

Myslím si, že člověk musí mít hlavně snahu bavit ostatní a nejen bavit se sám. A navíc když se člověk uvnitř rozhodne, že se bavit nebude, tak se bavit prostě nebude, protože i na zábavu musí být nálada.

Když jdu něco dělat, snažím se to vykonávat s radostí. Ale tu radost, s níž to udělám, musím vydolovat ze sebe. Například když píši zrovna tento domácí úkol. I když vím, že nejsem normální, všechny úvahy dělám s radostí, protože kdybych je s radostí nedělala, neudělala bych je asi vůbec. Ale tu radost si musím vzít ze sebe. Z koho taky jiného, že? Kdo jiný by mi přispěl svou radostí k vytvoření mého domácího úkolu? Nikdo, takže všechno zůstane jen na mně.

A s radostí by se mělo dělat všechno, protože jedině s radostí se věci udělají pořádně. Já osobně se držím hesla: "Čím víc jí rozdáš, tím víc ti zůstane." A myslím, že o radosti to platí dvojnásob.

Jedna z mých předních vlastností je ta, že jsem optimista a zrovna optimista je podle mě člověk, jenž oplývá radostí, snaží se pobavit okolí a bez dobré nálady by nedokázal být. A přesně takový člověk podle mě splňuje kritéria počátečního citátu. Je to ten, který čerpá radost hlavně ze sebe a ne z ostatních.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: JanaM, 15.09.2013

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Citát: "Radost musíme čerpat ne z jiných, ale ze sebe." (Sókratés)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­