ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 4.26
Hodnoceno: 1475x Prosím, ohodnoť práci

Citát: "Kde jsou přátelé, tam je i hojnost."

Pod pojmem hojnost si člověk představuje bohatství, dostatek peněz, jídla a mnoho krásných věcí kolem sebe. Ale nic z toho by nestačilo ke spokojenému životu, kdyby v tom přepychu žil člověk sám. Abychom se cítili dobře, potřebujeme vědět, že nás má někdo rád, že s námi chce trávit volný čas a že nás uznává i s našimi chybami. Autor citátu zřejmě vychází také z toho, že přítel by nikdy nenechal druhého na holičkách. Pomohl by mu problém vyřešit. Ať už by se jednalo o materiální pomoc nebo psychickou podporu. A proto díky přátelům se člověk nikdy nemůže dostat na dno a vždy prožije bohatý život plný zážitků. Získat dobrého přítele není ale zase tak jednoduché. Člověk pro to musí nepochybně něco udělat. Nemůže jenom brát, musí také dávat. Takže když přítel pomůže v nouzi mně, měl bych i já mu být kdykoli nápomocen. A to s naprostou samozřejmostí.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ceskyjazyk.zde.cz, 24.08.2003

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Citát: "Kde jsou přátelé, tam je i hojnost."Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­