ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.14
Hodnoceno: 101x Prosím, ohodnoť práci

Bez přátelství nestojí život za nic (3)

Je důležité si uvědomit, že nejsme na Zemi sami. Jsou kolem nás i další lidé, kteří nás mají rádi a mají o nás zájem. Tito lidé se nazývají přátelé.

Bez pomoci našich přátel bychom se v životě neobešli. Jejich rady a připomínky jsou pro nás moc důležité a často je považujeme za řešení našich problémů. Každý přítel má v sobě něco, co může tomu druhému předat, aby mu pomohl. A to je pro nás velmi důležité. Když se cítíme špatně, máme kolem sebe spoustu přátel, kteří se nám snaží pomoct, aby nás tenhle pocit netížil. Někdo přátele nemá a to je špatné. Nemít přátele znamená neprožít to, co ostatní se svými přáteli zažívají každodenně, nezažít spoustu legrace a nepřijímat milý úsměv z jejich tváře. Nemít kolem sebe přátele je jako Země bez Slunce. Kdyby na Zem nesvítilo Slunce, tak tu není život a my bychom tu nebyli. Nikdy v životě si člověk nemůže v těžkých situacích poradit sám, vždy mu s tím pomáhá někdo, kdo je jeho srdci nejbližší. Většinou jsou to rodiče, prarodiče, kteří oplývají zkušenostmi a chytrými radami, ale také sourozenci nebo opravdoví přátelé. Opravdový přítel je ten, co tomu druhému pomůže, když se ostatní k němu otáčí zády.

Podle mého názoru bez přátel prostě nejde žít. Lze to usoudit i z tohoto citátu: "Přátelé jsou andělé, kteří Tě postaví na nohy, když Tvá křídla mají problém si vzpomenout jak létat." A co si o tom myslíte vy? Máte taky nějakého nejlepšího přítele?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Bez přátelství nestojí život za nic (3)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)