ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.11
Hodnoceno: 99x Prosím, ohodnoť práci

Bez přátelství nestojí život za nic (3)

Je důležité si uvědomit, že nejsme na Zemi sami. Jsou kolem nás i další lidé, kteří nás mají rádi a mají o nás zájem. Tito lidé se nazývají přátelé.

Bez pomoci našich přátel bychom se v životě neobešli. Jejich rady a připomínky jsou pro nás moc důležité a často je považujeme za řešení našich problémů. Každý přítel má v sobě něco, co může tomu druhému předat, aby mu pomohl. A to je pro nás velmi důležité. Když se cítíme špatně, máme kolem sebe spoustu přátel, kteří se nám snaží pomoct, aby nás tenhle pocit netížil. Někdo přátele nemá a to je špatné. Nemít přátele znamená neprožít to, co ostatní se svými přáteli zažívají každodenně, nezažít spoustu legrace a nepřijímat milý úsměv z jejich tváře. Nemít kolem sebe přátele je jako Země bez Slunce. Kdyby na Zem nesvítilo Slunce, tak tu není život a my bychom tu nebyli. Nikdy v životě si člověk nemůže v těžkých situacích poradit sám, vždy mu s tím pomáhá někdo, kdo je jeho srdci nejbližší. Většinou jsou to rodiče, prarodiče, kteří oplývají zkušenostmi a chytrými radami, ale také sourozenci nebo opravdoví přátelé. Opravdový přítel je ten, co tomu druhému pomůže, když se ostatní k němu otáčí zády.

Podle mého názoru bez přátel prostě nejde žít. Lze to usoudit i z tohoto citátu: "Přátelé jsou andělé, kteří Tě postaví na nohy, když Tvá křídla mají problém si vzpomenout jak létat." A co si o tom myslíte vy? Máte taky nějakého nejlepšího přítele?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Pavla Maděričová, 10.08.2006

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Bez přátelství nestojí život za nic (3)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­