ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.84
Hodnoceno: 19x Prosím, ohodnoť práci

Táborový vedoucí

Procházím tábořištěm, které je již zcela vyklizené. Zakloním hlavu, abych viděla na svého táborového vedoucího. Vysoký, devatenáctiletý hoch Matěj se na mě usměje a pokračuje v chůzi. Má blonďaté, někde až zlatavé vlasy, které mu padají do obličeje. Ten mu zdobí výrazné modrozelené oči a krásný upřímný úsměv.
Je poslední táborový den, a tak se snažím vrýt si do paměti každý detail jeho zevnějšku i toho, co má uvnitř sebe. Ačkoliv se známe pouze chvíli, tedy pouhé dva týdny, dokázala jsem si o něm již něco zjistit a hlavně si ho oblíbit.

Asi nejvíce na něm obdivuji spolehlivost a dobré jednání s kdekým. S každým se snaží dobře vycházet, ale lidem se nevnucuje. S lidmi, které nemá rád, se nepokouší hledat konflikty, jen je prostě ignoruje.

I když jsem nebyla přímo v jeho oddílu, dost jsme se spolu bavili a hlavně se společně nasmáli. Má velice dobrý smysl pro humor. Když mi nebylo zrovna nejlépe, dokázal mi svým jednáním zvednout náladu a vykouzlit úsměv na tváři.

Matěj není rozhodně žádný strašpytel. Při nočním běhání po lese při hře o vlajky se ničeho a nikoho nebál. Dokázal donést všechny vlajky do cíle, i přestože měl za zády tým plný vedoucích. Možná mu v tom pomohla jeho vypracovaná postava, na které každodenně po ránu pracuje.
Ani když za námi do lesa přijela policie z důvodu otevřeného ohně uprostřed cesty a spacáků rozestlaných všude kolem, nenervoval se a vše s nimi v poklidu vyřešil.
Jediná chvíle, kdy jsem mu viděla opravdový strach v očích, nastala, když si jeden z chlapců při sekání dřeva zarazil sekeru do prstů. Ale i tak zachoval klidnou hlavu a ihned se o něj postaral.

Je velice soutěživý a aktivní, už proto vedl oddíl hráčů paintballu. Každé odpoledne nebo někdy i večer se sešli a pobíhali po lese se zbraněmi i krycími obleky. Matěj hrál samozřejmě s nimi, a to moc rád. To se pak vždy vrátili do tábora celí barevní a nadšeně pózovali fotografům z druhého oddílu.

Po projití celým táborem od něj odvracím svůj pohled. Vracíme se k autobusu, který je už připravený k odjezdu. Rozloučíme se, obejmeme a jdeme si každý vlastní cestou...

Musím uznat, že Matěj byl tím nejlepším táborovým vedoucím, ačkoliv tuto roli dělal poprvé ve svém životě. Příští léto chci tento tábor navštívit už hlavně kvůli němu. Jsem opravdu ráda, že jsem mohla poznat někoho tak skvělého, jako je právě on. Mám ho moc ráda a těším se na naše další shledání.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Slohová práce Táborový vedoucí ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Táborový vedoucíMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)