ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.03
Hodnoceno: 69x Prosím, ohodnoť práci

Bez přátel nestojí život za nic (2)

K úvaze jsem si vybrala téma Bez přátel nestojí život za nic, protože je ke mně velice blízké.
Hodně lidí si plete kamarádství a přátelství. Ale proč to tak vůbec rozdělujeme - kamaráda od přítele a přítele od kamaráda? Protože kamarádů můžeme mít klidně miliony. S kamarádem si můžeme popovídat, mít nějaké společné zájmy. A nemuseli bychom ho ani jednou vidět na vlastní oči. Ale nejlepšího přítele máme jen jednoho.
Pod pojmem přátelství si hodně z nás vybaví něco jiného, ale vsadím se, že si každý představí naplněný vztah, který by nikdo nikdy nevyměnil. Ovšem jsou i lidi, kteří své přátelé jen využívají. Popravdě, takové lidi nechápu. Vždyť přátelství je po zdraví to nejdůležitější, co máme.
Já si přátelství představím jako něco, co nezradí, neopustí, neselže, nezklame, nepodrazí, ale rozhodně pomůže, pokud člověk nejvíc potřebuje pomoc. Na koho se obrátíte, když vám nic nezbývá? Přítel by za vás měl dát i ruku do ohně. Mohla bych se o něj opřít, sdělit mu každé tajemství, radosti, smutky, ovšem za předpokladu že to nikomu nevyzradí. Přítel by nepotřeboval ani slova, aby věděl, jak se druhý cítí, a dokázal by i odhadnout situaci, jak se má k dotyčnému zrovna chovat, co má povědět, aby ho povzbudil nebo přiměl k rozumu. Občas takové přátelství stojí hodně úsilí, kompromisů, ovšem výsledek určitě stojí za to.
Přátelství je skutečně v životě každého velice důležité. Takovým typickým příkladem opravdového přátelství je vztah člověk-pes. Tahle němá tvář je přece nejlepší přítel člověka. I já sama to mohu potvrdit, jelikož mám psa. Za každou cenu se nás čtyřnohý přítel snaží ochránit před jakýmkoliv nebezpečím a nikdy by nám neublížil. Myslím si, že osoba, jež nemá ráda zvířata, nemá ráda ani lidi.
Jednou jsem se zamyslela nad tím, že z přátelství se může vyklubat i láska. A když ano, tak je to vztah plný vášně a porozumění. Někdo je zastáncem toho, že mezi ženou a mužem nemůže vzniknout přátelství, ale já si myslím, že může. Vy snad ne?
Přátelství přetrvává v jakémkoliv věku, a to jak v dětství, v mládí, ale i v dospělosti a ve stáří.
Život bez přátel si umí představit jen málokdo, pokud se vám to ovšem povede, zažijete nejnepříjemnější pocit, který lid zná. Člověk bez přátel je jako strom bez kořenů, tudíž je osamocen a jeho duše je prázdná. Dokázali byste být sami? Já osobně jsem ráda, že mám přátele ve svém životě a nikdy bych je za nic nevyměnila. Přátele jsou pro mě druhá rodina. Když nebudete mít přátele, můžete se jít oběsit.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Julia L., 13.11.2008

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Bez přátel nestojí život za nic (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­