ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.00
Hodnoceno: 3x Prosím, ohodnoť práci

Reportáž z Noci kostelů

  • 25. května 2018, Veselí u Oder

V pátek 25. 5. 2018 se již tradičně konala Noc kostelů, což je akce, kdy je většina chrámů, kostelů a modliteben otevřena veřejnosti. Duchovní spolu s věřícími připraví pro daný kostel program, což je v poslední době celkem moderní. Cílem je nalákat co nejvíce lidí do prostoru kostela, a to nejen za účelem kvantitativním, ale i kvalitativním. Mnohde tak jsou hrána divadla a scénky, k poslechu zd jsou různé koncerty, návštěvníci si mohou prohlédnout prostory, věže i místa, kam se člověk za normálních okolností nedostane. Je zajímavé, jak lidi - a to nejen věřící - tato akce láká.

Vloni jsem se svými holkami navštívila moravskou metropoli Brno, kde je kostelů mnoho. Letos u mě zvítězil malý vesnický kostelík Nejsvětější Trojice ve Veselí u Oder. Tento kostel je svou polohou velice zajímavý zejména proto, že je nejblíže postaveným kostelem u veřejné komunikace - nachází se v těsné blízkosti cesty, čímž se stal unikátem ostravsko-opavské diecéze.

Program zde začal krátce po devatenácté hodině, kdy bylo na programu přivítání. Návštěvníky vítal P. Mgr. Pavel Obr, kaplan v nedalekých Odrách. Následoval koncert na varhany a fagot, komentovaná prohlídka, výstup na věž s výhledem do okolí, výstava fotografií z restaurování kostela v letech nedávných, z let dávných pak výstavka dokumentů a toho, co bylo nalezeno v železném pouzdře ve věži kostela jako vzkaz budoucím generacím. Pro děti byla na oratoři připravena malá dílnička a venku velká trampolína. Pro dospělé pak občerstvení a ochutnávka mešních vín. V průběhu akce se konal ještě jeden koncert na fagot a klarinet. Nakonec zahrála cimbálová muzika z Oder a okolí.

Měla jsem tu čest tuto akci nafotit, bylo mi zde pěkně a příjemně. Navštívila jsem všechno, něco i s velkou zvědavostí. Velice mě překvapila účast věřících i těch, kteří přišli ze zvědavosti či si chtěli jen zpříjemnit večer. Pořadatelům všechna čest, neboť bylo vše perfektně připraveno.
Ještě se zvěčnit do knihy návštěv a už se můžeme těšit se na další ročník Noci kostelů.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Frankie12, 30.05.2018

    Ceska posta
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Reportáž z Noci kostelůMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­