ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.24
Hodnoceno: 50x Prosím, ohodnoť práci

Maturák

Dnes je konečně slavný den, kdy má maturitní večírek "strojárna" a tedy i můj velmi dobrý kamarád. Vcházím do sálu, kde je čilý ruch, všude kolem pobíhají zmateně maturanti. Snaží se prodat co nejvíce lístků do tomboly a samozřejmě novin. Hledím kolem a vyhlížím kamaráda, ale v tomhle zmatku někoho najít nelze. Zastavuji jednoho maturanta a táži se ho na průběh maturitního plesu. Rád mi odpovídá: "Je to super a pokud přežiju nástup, tak už všechno." Musím se usmát, když si vzpomenu na náš maturák, který byl nedávno. Blížící se nástup vyvolá chaos. Rodiče s napětím očekávají svá dítka. Jejich pýcha je čitelná i na dálku, některé maminky se neubrání dojetí. Přátelé s nadšením vyhlížejí své kamarády. I já je pozorně sleduji, přece si nenechám ujít nástup svého nej-kamaráda. Konečně přicházejí do sálu. Nástup je po každé stejný, a stejně vždycky jiný, a vždy vyrazí dech. Elegance se nezapře. Každý zastaví na svém předem určeném místě a s napětím čeká. Maturanti vyslechnou zdlouhavé proslovy a jeden za druhým si kráčejí pro šerpu, kytku a sklenku. Sleduji kamaráda, je vcelku nervozní, není divu, zdá se to jako věčnost, než na něho dojde řada, ale už si jde taky pro svou šerpu. Jestě foto a je po slávě a máme tu najednou maturanty. Kamarádka mě tahá za rukáv: "Nejdeme si sednout, už mě bolí nohy." Musím jí dát za pravdu a mizíme v davu. Maturanti plní pilně jako včeličky své sklenky. Tak snad jim přinesou štěstí u maturity. Budou to hodně potřebovat. Poté se společně vyfotí a pospíchají pro své rodiče, aby je vyzvali na první tanec. Zábava se začíná rozbíhat. Konečně přichází kamarád, musí se nám pochlubit. Neodpustím si poznámku, že je konečně maturant a jdeme si zatancovat. Čas jim utíká velmi rychle, člověk se nestačí vzpamotovat a je skoro půlnoc a očekávané půlnočko. Každý se baví po svém, někdo čeká frontu u baru, jiní "paří" na parketu, či popíjí pivko u stolu. Ale úderem půlnoci jsou téměř všichni na parketu a sledují, co si pro ně jejich dítka, přátelé či sourozenci připravili. Zhasnou světla a všichni napjatě sledují oponu, kudy by měli každou chvíli vyběhnout. Místo maturantů vbíhá na pódium Fantomas, což všechny dozajisté překvapí a koukají, co se bude dít dál. Fantomas se najednou mění v barmana, který míchá drinky. Slyším, jak někdo nesouhlasí, že by raději maturanty. Ale proč ne? Překvapení to bylo pro každého, to nemůže nikdo zapřít. A třída je tu už taky, vbíhá na parket a všechny kolem zdraví. Po půlnočku se rozbíhá zábava na plný proud. Většinou babičky a dědečkové mizí jako první domů. Mladí se začnou pořádně bavit a dovádět. Maturanti si můžou oddechnout, mají to konečně za sebou. Jediná zábava jim utekla, ani nevěděli jak a teď je čeká jen práce a dřina.
Nezbývá mi nic jiného, než jim popřát štěstí u přijímaček a hlavně u skládání zkoušky dospělosti. To je hlavní. Tak zlomte vaz!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: nefertiti, 17.12.2007

    Ceska posta
­­­­

Diskuse ke slohové práci
MaturákMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­