ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

    Ceska posta
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.31
Hodnoceno: 13x Prosím, ohodnoť práci

KZ Střelnice aneb Pepa Nos a neziskové organizace

POZVÁNKA:

Kadaň: neziskové organizace pořádají ples na Střelnici
Zajímá vás, jaké neziskové organizace v Kadani působí a čím se zabývají? Příležitost zjistit, které "neziskovky" v Kadani vůbec jsou nebo se dozvědět více o jejich činnosti, nabízí "Dny neziskového sektoru".

Na středu je na Střelnici připravený program pro středoškoláky. Studenti gymnázia a průmyslovky si prohlédnou informační panely jednotlivých organizací a k tomu jim zahraje Pepa Nos. Prezentace pro širokou veřejnost proběhne ve čtvrtek od 16 do 18 hodin.

REPORTÁŽ:

Ve středu 21. října 2009 měly 1. ročníky kadaňského gymnázia možnost zhlédnout podle mne zajímavé přestavení Pepy Nose. Bonusem navíc byla možnost se něco dozvědět o neziskových organizacích.

Po příchodu do KZ Střelnice jsme se všichni pohodlně usadili, včetně pedagogického doprovodu. Na začátku představení nás moderátor seznámil s neziskovými organizacemi a jejich účely. Poté představil písničkáře Pepu Nose a tanečnice z TS Reflex, které vystupovaly jako první. Můj osobní dojem z vystoupení TS Reflex není příliš příznivý. Nechápu, co je to za umění, když sem tam "hodím" rukama a občas se sklouznu po zemi. Z toho, co jsem kolem sebe poslouchal, jsem zjistil, že z nich okolí mělo akorát legraci. Po skončení taneční ukázky nastoupil Pepa Nos. Z něj jsem měl nejprve pocit, že se v zákulisí podíval na dno nějaké té sklenky s něčím ostřejším. Všichni už ale byli nedočkaví, až vezme do rukou onen "božský" nástroj a začne hrát. Nadšení se ale proměnilo ve smích, když začal zpívat hlasem kačera Donalda. Asi po 10 minutách to přestalo drtivou většinu bavit a raději se šli kouknout po stáncích, které zde reprezentovali některé neziskové organizace. Pouze já a můj kamarád Bolek - a možná ještě pár dalších jedinců - jsme pozorně poslouchali a hodnotili celé jeho vystoupení. Shodli jsem se v tom, že tento na první pohled "sjetý člověk", je velice chytrý a nadaný. Jeho texty měly hlavu i patu, byly chytré, zábavné a sem tam z nich plynulo ponaučení. Nejvíc se mi líbila píseň, v níž srovnával minulou a současnou vládu a jednotlivé politiky přirovnával ke zvířatům. Třeba pana Jiřího Paroubka přirovnal k praseti bradavičnatému. Když se blížil konec, pořadatel přerušil vystoupení a znovu uvedl ty "nadané" tanečnice z TS Reflex. Bohužel, nedalo se nic dělat, tu hrůzu jsme museli ještě jednou přečkat... Na konci jsme jim ze slušnosti zatleskali, i když se domnívám, že nebylo opravdu čemu, a rozešli jsme se do svých domovů.

Nevím, jak tuto akci hodnotili ostatní, ale já jsem z ní měl docela příjemný pocit. Sice mi ten krásný prožitek trochu pokazily "Reflexky", ale dalo se to přestát. Myslím si, že takových akcí s hudební vložkou by mohlo být více.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Richard Sukovič/Ricco, 23.11.2009

­­­­

Diskuse ke slohové práci
KZ Střelnice aneb Pepa Nos a neziskové organizaceMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­