ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.50
Hodnoceno: 8x Prosím, ohodnoť práci

Farma zvířat (kniha)

  • článek s prvky recenze

V hlavní roli zvířata

Farma zvířat od George Orwella je řazena mezi stěžejní díla světové literatury. Existuje hned několik důvodů, proč si toto slavné literární dílo přečíst.

Zaprvé bych vyzdvihla jazyk díla. Očima dnešního čtenáře je kniha podle mého názoru psána velmi čtivou a srozumitelnou formou. Vyskytují se zde i zajímavá obrazná pojmenování, archaismy a neotřelé slovní výrazy.

Kniha jistě upoutá i svým literárním žánrem. Román s prvky alegorické bajky v sobě ukrývá mnoho skrytých významů, jako je například kritika společnosti a nebezpečí totalitních ideologií. Pokládám za pravděpodobné, že George Orwell napsal Farmu zvířat se záměrem poukázat na situaci v Sovětském svazu během vlády Stalina. Jestliže se zaměříme na postavy díla, všimneme si zjevné podoby se skutečnými představiteli tehdejšího Sovětského svazu.

Myslím si, že Orwellova Farma zvířat je dílem nadčasovým a poučným. Pojednává sice o událostech, které se staly v minulosti, ovšem téma je stále aktuální. Poukazuje na možné nebezpečí moci, pokud s ní není nakládáno šetrným způsobem.

Jsem ráda, že jsem si knihu Farma zvířat přečetla a doporučuji ji všem, kteří si chtějí rozšířit obzory o další skvělé literární dílo.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Kateřina, 25.10.2020

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Farma zvířat (kniha)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­