ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 23x Prosím, ohodnoť práci

Bídníci /Les Misérables/ (inscenace)

Představení Les Misérables, česky Bídníci, je zpracováno podle stejnojmenné románové předlohy Victora Huga. Originální francouzské texty k divadelní hře sepsal Alain Boublil, ale pro nás je jistě důležitější bravurní překlad Zdeňka Borovce. Hudba Clauda-Michela Schönberga je dosti působivá, v rytmu i melodii lze vycítit sílu revoluce.

I když je představení velice dlouhé, trvá 3 hodiny a 5 minut, díky režii Stanislava Moši ubíhá rychle. Stále je sledováno s gradujícím napětím. Samozřejmě hodně záleží na hercích, tedy v tomto případě spíše zpěvácích. Jan Ježek se svým pěveckým výkonem v roli Jeana Valjeana rozhodně o místo nepřijde. Ale i ostatní se do své role doslova vžili, například Petr Štěpán jako komisař Javert, Johana Gazdíková v roli Eponiny nebo Tomáš Sagher s Janou Musilovou jako odpudiví manželé Thénardierovi. I Kateřina Krejčová jako Cosetta a Radek Novotný alias Marius si zaslouží pochvalu, protože oba, 15. března 2009, kdy jsem představení viděla, zpívali a hráli Bídníky poprvé!

Kostýmy Andrey Kučerové odpovídají historické módě. Aby byly emoce na scéně vystiženy co nejlépe, použil Němec Christoph Weyers hru světel.

Snad jediné negativum celého představení je, když protagonisté zpívají jeden přes druhého a jde jim těžko rozumět. Jinak, podle mého názoru, patří Bídníci k nejlepším dramatům.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: J. Kloudová, 31.03.2009

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Bídníci /Les Misérables/ (inscenace)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­