ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.93
Hodnoceno: 14x Prosím, ohodnoť práci

Sherlock Holmes a vražda bratra

Bylo už pozdě večer, seděl jsem u krbu ve svém křesle a přemýšlel. V tu chvíli se ozvalo klepání, do pokoje vstoupila paní Hudsonová a oznámila mi, že na mě dole čeká návštěva. Přehodil jsem přes sebe župan a sešel dolů. Čekal tam muž v policejní uniformě. Myslel jsem si, že mi přinesl další zprávy k případu, který jsem zrovna řešil. O to překvapivější byla zpráva, kterou mi sdělil - oznámil mi, že můj bratr Mycroft byl nalezen mrtvý a že se domnívají, že to byla vražda. Chvíli jsem na muže v policejní uniformě nechápavě koukal a pak mi došlo, že je Mycroft opravdu mrtvý. Když jsem se vzpamatoval, nasedli jsme do bryčky a jeli se podívat na místo, kde ho našli. Vešel jsem do Mycroftova bytu, do jeho pracovny byly vyražené dveře. Mycroft tam vážně ležel na zemi a byl mrtvý, v ruce třímal chomáč světle okrových vlasů, nikdy jsem podobnou barvu vlasů neviděl. Zeptal jsem se, zda dveře byly už vyražené. Pan Stretford, muž, u něhož bydlel můj bratr v podnájmu, řekl že ne, že je vyrazil, když slyšel výkřiky a pan Mycroft mu neotvíral. Hodiny kostelní věže právě odbily třetí a já se rozhodl, že začnu s řešením bratrovy smrti ještě teď.

Nemohl jsem se dočkat, až vraha dopadnu, až bude zatčený. Nikdy jsem nechtěl vyřešit případ úspěšně víc jak dnes. Ty vylomené dveře mi vrtaly hlavou, znovu a znovu jsem si je prohlížel, a pak najednou jsem zjistil, že dveře byly zamčené zevnitř. Vzal jsem si vlasy z bratrovy ruky a dal si je do papírového pytlíku. Potom jsem šel k oknu, to bylo jediné možné východisko, jak sem mohl vrah vlézt. Ale okno bylo zevnitř zavřené na kliku, z toho jsem usoudil, že ten vrah oknem nevešel a ani neodešel. Znovu jsem se rozhlížel po pokoji, najednou mě upoutal popel, který byl rozsypaný po krbové římse. Římsa byla také politá něčím průhledným. Můj bratr byl velice pořádný, tudíž mi to bylo hned podivné. Ta rozlitá tekutina byla voda s pracím práškem, jíž měl Mycroft vždy nachystanou na uklízení. Od pana Stretforda jsem se ještě dozvěděl, že včera ve večerních hodinách byl u bratra kominík, jakýsi pan Hunter. Večer, když jsem se sešel s přítelem Watsonem a všechno mu řekl, vymysleli jsme, že vrah se musel tou vodou polít a tudíž na jeho šatstvu budou barevné skvrny, polijeme-li je chemickým indikátorem.

Ještě toho dne jsem sehnal fenolftalein a toho kominíka vyhledal, poměrně dobrovolně mi půjčil své šaty. Vytáhl jsem z kapsy fenolftalein a naběhlé skvrny jsem jím polil. Šatstvo hned zrůžovělo. Okamžitě jsem zavolal policii, která ho zatkla. U výslechu prozradil, že vlezl do bytu komínem, což pro něj, jakožto kominíka, nebyl problém, vlasy do Mycroftovy ruky dal jen jako falešnou stopu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Marie Stará, 13.04.2011

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Sherlock Holmes a vražda bratraMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­