ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.33
Hodnoceno: 3x Prosím, ohodnoť práci

Pytlák

Osm hodin ráno, les prosvětlují slabé paprsky vycházejícího slunce.
"Dnes bude krásný den," povídal jsem si po cestě skrz les na vyhlídku číslo 1. Jsem hajný, kontroluji stav zvěře a doplňuji koryta jejich potravou.

Slyším výstřel, otáčím se a utíkám směrem, odkud jsem střelbu zaslechl. Uběhnu sotva sto metrů a vidím pytláka, který utíká ke kořisti. Běžím za ním, zřejmě o mně ještě neví. Sklání se k zajícovi a popadá ho za nohy, hulákám na něj: "Vzdej se pytláku, jsi přistižen při činu!"
Pytlák se strachem v očích utíká o to rychleji a neohrabaněji.

Mám pocit, že už ho nestihnu, nemám tak dobrou fyzickou kondici jako on. Vtom vidím, že pytlák zakopl a upustil jak flintu, tak zajíce. Dobíhám ho, už se akorát zvedá. Křičím s důrazem: "Ani hnout nebo střelím!"
Pytlák na mou výzvu okamžitě reaguje a dále se už nehýbe.
"Otoč se! Chci vidět, co jsi zač!" říkám už tišeji, ale pořád důrazně.
Poznávám ho, Roman Logre, už několikrát dopadený pytlák. Říkám si, že naše jurisdikce funguje hodně špatně, když se nedokáže postarat ani o dopadené a zločince.

Dostávám vztek, že je to zase právě on! Opět na něho křičím: "Seber si tu zbraň!"
"Proč, pane myslivče?" táže se poněkud překvapeně.
"Seber ji, dělej!" naléhám.
Pytlák nereaguje. Jsem už dost rozčílený.
"Nu co, otisky na zbrani jsou, bude to pouze sebeobrana," povídám a po pár vteřinách se ozývá jen rána, mířená na hrudník provinilce. Dnes jsem soudcem já a vynesl jsem rozsudek smrti nad vinným Romanem Logrem.

Zbraň kopnu k jeho tělu a čekám. Musím si být jistý, že až zavolám sanitku, doktoři už nebudou schopni mu pomoci. Po několika minutách volám záchrannou službu a zároveň policii, pro kterou jsem si již vymyslel příběh agresivního pytláka.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Michal Česy, 04.05.2011

­­­­

Diskuse ke slohové práci
PytlákMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­