ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: ---
Hodnoceno: 0x Prosím, ohodnoť práci

Případ dvojčat

Sir McKinley seděl jako obyčejně ve své pracovně, kde si četl Doyleovu knihu s Sherlockem Holmesem, tedy se svým domnělým předchůdcem, když pojednou zaslechl střelbu. Okamžitě vyběhl k oknu a vtom zahlédl kácejícího se muže a o pár metrů dál jiného muže, nehnutě stojícího, doslova vyděšeného. Oba stáli na silnici naproti zámku. McKinley hned vyběhl dolů, za nim jeho pes Tommy, a pro všechen případ se ozbrojil dámským Waltherem. Když doběhl dolů, nic nového se nezdálo, jeden ležel, druhý stál a ticho jak po bitvě. Muž nebyl ozbrojen, avšak mrtvý ležel s průstřelem lebky, nehnutě stál a díval se na zesnulého, přestože se ho McKinley donekonečna ptal, co se stalo. Až pak si všiml něčeho podivného, ten muž dole a muž nad ním byl ten samý člověk - stejná tvář, vlasy, postava... Dvojníci. Pak k smrti polekaný muž vyslovil: "Bylo to mé dvojče," načež omdlel.

Když se vzpamatoval, vše McKinleymu vysvětlil. Jmenují se Thomas a Peter Grabovi. Jeli autem do práce, ale před cestu se jim postavil jelen a jeden z bratrů strhl volant, narazili do stromu, ale přežili s pár modřinami. Pak vyšli pro pomoc, široko daleko nikoho nepotkali, až došli k tomuto zámku. A v té chvíli se ozval výstřel, jen jediný, který bratra sprovodil ze světa, výstřel vedený kdovíodkud. McKinley muži zapřísáhl, že vraha najde.

Nejdřív se poohlédl za jeho nepřáteli, jako pracovník v pojišťovnictví jich měl nespočet, ale byli to většinou chudáci, podvodníčci, kteří se jen chtěli obohatit o pár tisíc víc, žádný z nich by nebyl sto vraždy, tedy ne tak brutální, ke které člověk vyžaduje perfektní výcvik, neřkuli vojenský. Možná že bude lepší se porozhlédnout někde jinde za někým, kdo kdysi sloužil v armádě, ale nikdo takový v jeho okolí nebyl, ani v bratrově. Taky je dost možné, že se pachatel spletl a zastřelil jiného. Jak to zjistit?

Za další se McKinley rozhodl prohledat tělo mrtvého, zda něco neobjeví, a to mu vyšlo. V jeho náprsní kapse objevil dopis, udání, že McKinley se zapletl do pojistného podvodu. Jakmile ho ukázal dvojčeti, ihned vyšel s pravdou. Historka o jelenovi a nabouraném autu byla nepravdivá, oběť neměla žádný jiný šrám, ani jeho dvojče. Vše si to vymysleli, aby sem mohli vniknout a dozvědět se pravdu, ale kdo byl ten udavač, byl to snad vrah?

Grab ukázal obálku, ve které udání bylo a byla na ní i adresa, bohužel ne odesílatele, i když McKinleymu přišlo divné, proč by si někdo nechával roztrženou obálku. Vše bylo jakési podezřelé.

Vrah musel být někdo, kdo znal, kde pracují a také musel znát McKinleyho. Že by to byl někdo z hostů na jeho večírcích? Ano, je možné, že si nějaký boháč najal nájemného vraha, aby ho sprovodil ze světa. McKinley se hned poptal Graba, zda v poslední době neměli nějaký větší případ. Grab mu dal adresu továrníka z Boltonu, kterému za nevyjasněných okolností shořelo skladiště a Thomas, naše oběť, mu odmítla vyplatit peníze za škodu. Sám továrník je ve velkých dluzích a takovou finanční injekci by ocenil, i za cenu ztráty skladiště. Musel být dost naštvaný, když žádné peníze nedostal a skladiště neměl. Msta, to by byl motiv k vraždě.

McKinley si zajel za oním továrníkem a zeptal se ho na onu hodinu, kde se nacházel. Samozřejmě mu nic neřekl a jen ho vyrazil. Tak se tedy rozhodl k menší sledovačce, kam půjde. Odjel za město na opuštěnou skládku, kde se sešel s Peterem Grabem, což McKinleyho zarazilo, sledoval je zpovzdálí, oba vypadali rozčíleně. Náhle Grab vytáhl bouchačku a strhla se mezi nimi bitka. McKinley, sic neozbrojen, přiběhl a snažil se je odtrhnout, v sázce byl lidský život. Nakonec pistole vystřelila a zasáhla Petera do břicha. Oba muži tam stáli vyjevení, načež McKinley vstal a ihned běžel k nejbližšímu telefonu, který byl asi 10 kilometrů daleko. Pozdě, Grab stejně zemřel. A továrníkovi nezbývalo nic jiného, než přiznat barvu.

S Peterem se domluvil na jeho odstranění, protože továrník mu měl za zlé, jak ho s tím skladištěm vypekl a Peter ho nesnášel proto, že byl "jednička", dostával většinu případů a tím bral i více peněz, tak se tedy s továrníkem dohodli na jeho smrti. Továrník, který má vystavených spoustu loveckých pušek a kdysi lovil, Thomase zastřelil. Napřed se dohodli na tom, jaký si vezme oblek, aby se továrník nespletl, a pak vyjeli na McKinleyho sídlo, s anonymem, jehož autorem byl továrník, v kapse. Peter mu za tuhle práci slíbil pěknou sumičku, kterou nakonec nechtěl zaplatit a myslel, že když zabije továrníka, vše se vyřeší. Bohužel pro něj to dopadlo jinak, on zemřel a továrník teď hezkou dobu stráví mezi čtyřmi zdmi.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Getner, 22.09.2019

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Případ dvojčatMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­