ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.98
Hodnoceno: 49x Prosím, ohodnoť práci

Sherlock Holmes (literární postava) (2)

  • popis a charakteristika vybrané tajuplné, neobyčejné osoby

Příběhy plné tajemství, akce, dobrodružství a nevyřešitelných záhad. S osobou, kterou vám chci charakterizovat, jsem se setkala už v mnoha knihách. Určitě přemýšlíte, jestli ji znáte. Ale jistě, znáte ji a určitě jste o ní slyšeli už nejeden příběh. Už vás nechci napínat. Tou osobou je Sherlock Holmes. Měla jsem pravdu, že? Sherlocka zná skoro každý, ale jen polovina z nich ví o věcech, které se o něm skrývají pouze v knihách. Proto vám ho tedy popíši tak, jak jsem se o něm dočetla já.

Sherlock Holmes je prošedivělý muž ve věku asi 50 let. Plno lidí si ho představuje s anglickou čepicí na hlavě, tvídovým pláštěm a lupou v ruce. Musím vás zklamat. Takto nevypadá. Bere svou práci vážně a jako jeden z nejlepších detektivů často používá převleky. Proto se o něm dají napsat jen ty nejzákladnější věci: Je vysoké a hubené postavy. Má ostře řezaný obličej, hloubavé oči a vysoké čelo, označující jeho nadprůměrnou inteligenci. Spolupracuje s doktorem Watsonem, jenž mu pomáhá ve vyšetřování.

Vždy postupuje rychle, rozvážně, moudře, chytře a dokáže zločince dohnat k šílenství. Je samotář. Někdy propadá depresím, poté se uzavírá ve svém bytě na Baker Street a nevychází z něj i několik dní. Má rád hru na housle. Každého člověka vyslechne a snaží se vžít do jeho situace. Nikomu neodmítne pomoci, ale je strašně nedůvěřivý. Každou informaci si vždy několikrát ověří.

Chtěla bych se s ním někdy setkat. Mám ráda tajemství a záhady. Vždy mě jeho postup při vyšetřování inspiruje a nejzajímavější je, že nikdy neřeší záhady stejným způsobem. Vždy umí překvapit.
Nesmím ovšem zapomenout zdůraznit, že Sherlock Holmes je jen fiktivní postava, vymyšlená A.C.Doylem.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Sherlock Holmes (literární postava) (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)