ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.98
Hodnoceno: 45x Prosím, ohodnoť práci

Sherlock Holmes (literární postava) (2)

  • popis a charakteristika vybrané tajuplné, neobyčejné osoby

Příběhy plné tajemství, akce, dobrodružství a nevyřešitelných záhad. S osobou, kterou vám chci charakterizovat, jsem se setkala už v mnoha knihách. Určitě přemýšlíte, jestli ji znáte. Ale jistě, znáte ji a určitě jste o ní slyšeli už nejeden příběh. Už vás nechci napínat. Tou osobou je Sherlock Holmes. Měla jsem pravdu, že? Sherlocka zná skoro každý, ale jen polovina z nich ví o věcech, které se o něm skrývají pouze v knihách. Proto vám ho tedy popíši tak, jak jsem se o něm dočetla já.

Sherlock Holmes je prošedivělý muž ve věku asi 50 let. Plno lidí si ho představuje s anglickou čepicí na hlavě, tvídovým pláštěm a lupou v ruce. Musím vás zklamat. Takto nevypadá. Bere svou práci vážně a jako jeden z nejlepších detektivů často používá převleky. Proto se o něm dají napsat jen ty nejzákladnější věci: Je vysoké a hubené postavy. Má ostře řezaný obličej, hloubavé oči a vysoké čelo, označující jeho nadprůměrnou inteligenci. Spolupracuje s doktorem Watsonem, jenž mu pomáhá ve vyšetřování.

Vždy postupuje rychle, rozvážně, moudře, chytře a dokáže zločince dohnat k šílenství. Je samotář. Někdy propadá depresím, poté se uzavírá ve svém bytě na Baker Street a nevychází z něj i několik dní. Má rád hru na housle. Každého člověka vyslechne a snaží se vžít do jeho situace. Nikomu neodmítne pomoci, ale je strašně nedůvěřivý. Každou informaci si vždy několikrát ověří.

Chtěla bych se s ním někdy setkat. Mám ráda tajemství a záhady. Vždy mě jeho postup při vyšetřování inspiruje a nejzajímavější je, že nikdy neřeší záhady stejným způsobem. Vždy umí překvapit.
Nesmím ovšem zapomenout zdůraznit, že Sherlock Holmes je jen fiktivní postava, vymyšlená A.C.Doylem.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Annie, 28.05.2014

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Sherlock Holmes (literární postava) (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­