ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.40
Hodnoceno: 5x Prosím, ohodnoť práci

O Slavomírkovi

Rybičky vesele plavaly v akváriu, nesouce za sebou hovínka podobná drátku. Malý Slavomírek ale nevěděl, co si rybičky možná myslely, a proto nepřestával házet míčem o akvárium (přes vrstvu špíny na skle se ani nedala přesně definovat barva šupin, na kterých se špína už možná taky usadila). S posledním úderem míče začalo sklo nenápadně praskat a s dalším se roztříštilo na tisíc střípků, jež spolu s rybičkami spláchla na koberec světle zelená tekutina.
Takhle to dál nejde, usoudil Slavomírek a sotva spláchl ta za nic nemohoucí tělíčka do klozetu, už nasedal na kolo, aby unikl nadcházející tiché domácnosti, nebo alespoň oddálil trest. Slavomírek ale jel neopatrně, a tak zavadil o první kámen, který se vyskytl na cestě a spadl z kola. Zlomil si vaz. V poslední vteřině svého života si uvědomil svou nerozvážnost, neopatrnost a zamyslel se nade všemi svými hříchy, kterých se za svého zoufale krátkého života dopustil.
Nebyl to ovšem konec. Slavomírek sice nic neviděl, ani nic neslyšel nebo necítil, ale věděl, že není konec. Cítil se velmi malý a najednou už cítil a viděl. Cítil ale vodu, plul vodou a viděl jedním okem napravo a druhým nalevo. Už neměl nohy, ruce se změnily na ploutve, ... - ano, Slavomírek byl rybička. Nenacházel se ale v moři, nýbrž v jakémsi kvádru s umělými rostlinkami, bublinkami i kamínky.
Najednou se akvárium začalo hrozivě otřásat, až to sklo nevydrželo, voda se zformovala v obrovský proud, který vyplavil Slavomírka do jakési podivné tekutiny, ve které se ovšem nedalo dýchat, a tak Slavomírek (opět) zemřel, udušen na koberci v dětském pokoji, podobnému tomu, v němž kdysi také zabil hejno nevinných rybiček.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: jarmil.věnceslav, 26.09.2008

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
O SlavomírkoviMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­