ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.29
Hodnoceno: 7x Prosím, ohodnoť práci

Jak vybrat domácího mazlíčka?

  • populárně naučný text pro děti 1. stupně ZŠ

Ať už je ti šest nebo dvanáct, určitě sis někdy přál domácího mazlíčka. Možná nějakého doma už dokonce máte. Pokud ale není přímo tvůj a ty bys chtěl nějakého jen pro sebe, máme tady pro tebe skvělý článek, který ti jistě pomůže při výběru. Vrhněme se na to!

Velmi důležité je, zda bydlíš v bytě, nebo v domě se zahradou. Také záleží na tom, kolik bys měl na mazlíčka času. Každé zvířátko totiž vyžaduje péči, lásku a čas.

Jestliže bydlíš v bytě a máš například hodně učení nebo volnočasových aktivit, jsou ideální rybičky nebo hlodavci - morče, králík, pískomil, křeček... Tito mazlíčci si vystačí sami, potřebují pouze jednou denně doplnit jídlo a vodu a jednou týdně vyčistit klec či akvárium. Hlodavci se zabaví prolézáním různých atrakcí v kleci a rybkám stačí plavat a třeba se občas schovat za nějakou tu akvarijní rostlinku.

Do bytu se dá ale pořídit také malý pejsek nebo kočička.
Kočička si rovněž vystačí skoro sama, potřebuje jen dvakrát až třikrát týdně vyčistit bedýnku a mít k dispozici granule a vodu. Za nějaké škrabadlo bude určitě ráda a tvoji rodiče také, protože si pak bude drápky brousit o škrabadlo místo o gauč.
Pejsek oproti tomu potřebuje pozornosti spoustu, od procházek v parku, které potřebuje aspoň třikrát denně, po hraní si s hračkami, přetahování se, aportování a podobně. Je to už dost velká zodpovědnost, vyžaduje dost času, ale určitě ho vynahradí svou věrností a láskou.

Dům se zahrádkou je skvělý. Tam už si můžeš pořídit i většího pejska, ale o výběru konkrétního plemene by ses měl poradit s rodiči. Mezi skvělé rodinné psy patří třeba zlatí retrieveři, labradoři nebo bernští salašničtí psi. Mohou být celý den venku, a tak nepotřebují tolik procházek jako pejsci z paneláku. Při nepříznivém počasí by ale měli zůstat doma nebo mít venku zateplenou boudu.

Už sis vybral? Jestli ano, utíkej za rodiči, společně si o tom promluvte a uvidíš, třeba se ti tvé přání splní!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Sabina Šťastná, 04.03.2018

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jak vybrat domácího mazlíčka?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­