ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.00
Hodnoceno: 4x Prosím, ohodnoť práci

Korouhvička

I když je korouhvička pouze předmět, má svoji historii, tradici, osobnost a charakter. Jednou se otočí zády západu, jednou východu. Střídá partnery, jak se jí zachce. Západní vítr jí moc nevyhovuje, jelikož je mrzutý a chladný, a když si ji přibere na svoji stranu, chce od něj pryč. Zato východní vítr, to je jiná. Vábí si korouhvičku svých teplým jemným vánkem, pomalu ji obtéká a hýčká si ji. Přestože je vždy korouhvička ráda, když je o ni postaráno, nemá ráda, je-li o ni až příliš velký zájem, protože všeho moc škodí a jí se z toho potom točí hlava a trvá dlouho, než se z toho vzpamatuje. A když o korouhvičku není zájem, užívá si klidu a vyhřívá se na slunci, které jí věnuje tolik pozornosti, kolik jen může.

V minulosti byla velmi důležitou v určování a předvídání počasí, ale její funkci přebrali počítačové technologie a lidé na ni zanevřeli. Přitom ona stála u zrodu "meteorologie", díky ní jsme přišli na základní principy počasí. A teď patří do starého železa. Je tolik věcí, které nebyly za svoji práci dostatečně oceněny. Dnes už jen stojí na střechách a doufají, že na ně lidé nezapomenou a občas o ně i zavadí pohledem.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Fusík, 26.04.2019

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
KorouhvičkaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­