ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.02
Hodnoceno: 114x Prosím, ohodnoť práci

Zvíře, nejlepší přítel člověka


OSNOVA:

I. Úvod:a) Člověk a zvíře
II. Stať:a) Vzhled
b) Povaha
c) Ctnost
III. Závěr:a) Nejlepší přítel


Už od pradávna lidé začali uzavírat pomyslné přátelství s některými zvířecími druhy. Jedni z nejpříhodnějších zastupitelů zvířat, kteří - jak už z historie víme - byli a dosud jsou přátelé člověka, jsou psi. Lidé si je totiž oblíbili pro jejich oddanost a věrnost, která hraničí mnohdy až s šílenstvím a sebeobětováním za svého pána (člověka) a přítele. Psi jsou nejlepší přátelé člověka, a proto zde budu popisovat mého psa, který je také mým nejlepším přítelem.

Mým nejlepším přítelem se stal náš pes. I když je přítelem celé rodiny, vybudovali jsme si mezi sebou silnější přátelství než ostatní členové rodiny. Sice si spolu nepovídáme, ale i tak mě vždy nějakým způsobem dokáže pozvednout náladu. Jmenuje se Dan a je to zlatý retrívr. Narodil se 23. dubna 2001 a my jsme si ho přivezli domů 10. července 2001. Je vysoký asi 40 cm a váží 35 kg. Jeho srst má barvu zlatou až krémovou. Má kaštanově hnědé oči a je dobře stavěný. Není tlustý ani hubený, je takový akorát. Všichni u nás doma si myslí, že je to ten nejkrásnější pes ve vesnici. Na pohled je to velice krásný pes a v duši je to ten nejlepší přítel, jakého si mohu přát.

Neustále nám dokazuje, že je ten nejmilejší pes, ale když se mu něco nelíbí, jeho povaha se rychle změní takřka během okamžiku. Vždy, když má radost, vrtí ocasem a na jeho očích vždy poznáte, jak se na vás směje. Když si chce se mnou hrát, začne kolem mě běhat a skotačit a vyvádí jako šílený, vyskakuje do vzduchu, doráží a chce upoutat moji pozornost. Nejšťastnější je, když vezmu do ruky vodítko. To potom zcela úplně zešílí, nejvíc totiž miluje procházky v přírodě. Nevšímáte-li si ho, tak vás začne šťouchat a nadzvedávat vám ruku, aby získal vaši pozornost. Je to neobyčejně chytré a vynalézavé zvíře, například když se chce dostat do tepla domova, stoupne si na zadní a zaklepe nám na okno předními tlapami, abychom ho pustili dovnitř. Dokonce má v boudě peřinku, na které spí a nechává se - pokud je opravdu zima - zakrýt v boudě dekou. V mnoha knížkách se o této rase autoři zmiňují, že je to jedna z nejchytřejších.

Jeho největší ctností je, že mne i všechny ostatní v domě hlídá a brání v noci před případnými zloději a že nás dokáže vždy pobavit a rozveselit. Také hlídá slepice před kunami, toho si nejvíce cení babička. Je velice věrný a přátelský k tomu, kdo je k němu též přátelský a hodný. Když ho hladíte, cítíte, jak na vás přechází pozitivní energie. Babička je také velmi ráda, že ho máme, protože jí dělá celý den milého společníka. Dan má rád děti, což je u mnoha psů velký nedostatek. Je také velmi ukázněný při našich procházkách, i když na něj jiní psi třeba štěkají a dorážejí, tak mnohdy dokáže dělat jako by nic a poslouchá mě na slovo a to utvrzuje naše přátelství.

Chodím s ním často na procházky a pokaždé mě dokáže něčím překvapit a potěšit, když poslechne nějaký můj příkaz, třeba "k noze", "sedni" atd.. Dan je mým nejlepším přítelem, dokonale si rozumíme i beze slov, až mě to mnohdy udivuje, ale jsem tomu rád. Každý, kdo má takového přítele jako já, mi jistě dá za pravdu, že je to přátelství, které dokáže rozdělit jedině smrt.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Rek, 29.01.2007

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Zvíře, nejlepší přítel člověkaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­