ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.



Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.23
Hodnoceno: 13x Prosím, ohodnoť práci

Výroba sladkých větrníků (popis pracovního postupu)

Pokud máte rádi sladké šlehačkové moučníky, jsou pro vás větrníky to pravé. Návod sice vypadá složitě, ale recept zvládnou i středně pokročilí kuchaři. A co budeme potřebovat? 1/4 litru vody, 90 g tuku, špetku soli, 4 vejce a 140 g hrubé mouky a 750 ml smetany na šlehání.

Ze skříní vyhrabeme pánev, nejlépe s vyšším okrajem, mísu, plech, šlehač, pokud používáme elektrický (doporučeno), připravíme si i další mísu.
Vodu nalijeme do pánvičky, přidáme tuk a sůl. Zapneme sporák na plný výkon a "smažíme", dokud se nezačne směs vařit. Hodíme tam všechnu mouku najednou, odstavíme a mícháme do doby, než budeme mít z těsta hladkou kouli. Pánev dáme zpět na sporák a pražíme mouku. Po chvíli odstavíme a necháme vychladnout. Hodíme do mísy, přimícháme vejce a na plech stříkáme tvary, jaké chceme mít. Pečeme na cca 180 °C, 5 minut neotvíráme troubu. Po zezlátnutí poznáme, že jsou hotové.

Po vychladnutí rozřízneme tvary napůl a nastříkáme do nich šlehačku, nesmíme zapomenout, že šlehačka je nejdůležitější součástí receptu, proto jí dáme hodně. Větrníky uložíme do lednice.

Větrníky konzumujeme co nejdříve, nejlépe do dvou hodin po plnění. Pokud se vám povedly, půjde o skvělý doplněk k slavnostním chvílím, pokud se nepovedly, nezoufáme a na vaření hlavně nezanevřeme.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Výroba sladkých větrníků (popis pracovního postupu)







Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)