ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.13
Hodnoceno: 15x Prosím, ohodnoť práci

Vesnická kaple

Můj dům se nachází hned naproti malé vesnické kapli, která je sice malá, ale zato krásná a působí velmi tajemně. Okraje jejích zdí mají žlutou barvu, ale v prostředku jsou všechny bílé. Střecha kostela jako takového má klasickou červenou křidlici, ale jeho věžička je úplně jiná. Těsně pod střechou věžičky se nachází malá okénka, za nimiž je schován zvon. Střecha je plechová a celá černá, její čtyři vrcholy se vypínají k nebi a na vrcholu je černý kříž. Ke vchodu kaple vedou tři schody, vedle kterých stojí ostře červené zábradlí, které kapli sluší asi jako pěst na oko. Pod schody se nachází kříž. Je celý černý a podobizny Ježíše spolu s Pannou Marií mají leskle zlatou barvu. Celý kříž je postaven na šedém podstavci. Z boční strany kaple jde vidět malá kamenná "jeskyně", v níž je soška Panny Marie. Celá jeskyně je obklopena čtyřmi do nebe vysokými keři. Na kapli hned navazuje další dům, takže z dálky leckdo nepozná, že se jedná o kapli, ačkoliv vysoká věžička jej na to může upozornit. Před kaplí většinou stojí zaparkovaná auta lidí, kteří se uvnitř právě modlí.
Celá kaple působí díky prolínání zcela odlišných barev velmi krásně a zajímavě.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: DreAmeR, 30.04.2015

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Vesnická kapleMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­