ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.34
Hodnoceno: 59x Prosím, ohodnoť práci

Staveniště

Už když se přibližuji ke staveništi, slyším všelijaký rachot, řinčení a podobně. Ale z dálky vypadá staveniště mrtvé.
Když se ale přiblížím, vidím, že to tak není. Všude se něco hýbe.
Jeřáb se točí ze strany na stranu a dopravuje tak těžké materiály z jednoho konce staveniště na druhý.
Jeden dělník tahá nějaký pytel, druhý zas přikládá cihlu k cihle, třetí míchá maltu a čtvrtý se snaží zabránit katastrofě - na balíku, který přenášel jeřáb, se uvolnilo nějaké lanko a může tedy spadnout dělníkum na hlavy. Naštěstí se nic nestane, jelikož si toho všimli velice brzy. Někdo takové štěstí třeba nemá.
Právě přijíždí nákladní auto, které veze dřevo. Další dělníci jdou a vykládají ho. A to už se k nim řítí jiní, kteří dřevo odnášejí, aby mohli položit základy střechy. Jako mravenci. Myslím, že auto vezoucí tašky na střechu, právě přijíždí.
Je nejlepší čas odejít, už si na mě lidé, kteří kolem mne procházejí, ukazují, protože se jim nezdá doba, kterou trávím díváním se na stavbu (to víte, na práci je skvělý pohled, když ji sami nemusíme dělat). A tak raději splynu s davem řítícím se do centra města. Na pokrok výstavby se podívám zase jindy.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Vampire.queen, 29.11.2005

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
StaveništěMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­