ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 4.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

Rastapopoulos (komiksová postava)

Roberto Rastapopoulos je zápornou postavou komiksové série Tintinova dobrodružství (Les aventures de Tintin) od belgického kreslíře Hergého.

Jedná se o staršího muže střední postavy s tím pravým smyslem pro ničemnost. Obličej má jako skutečný padouch. Je napůl plešatý, jeho účes připomíná spíše něco jako licousy, pod neobvykle dlouhým nosem si pěstuje malý černý knírek, jeho obočí uvidíte takřka vždy zamračené a na levém oku nosí skleněný monokl.

Rastapopoulos se poprvé objevil v knize Faraonovy doutníky (Les Cigares du Pharaon), kde představoval ředitele filmové společnosti Cosmos Pictures. Ve skutečnosti byl ale šéfem mezinárodního obchodu s drogami. V závěru této epizody se zřítil do propasti poblíž Ravažputalu, jenže se mu povedlo nějakým způsobem uniknout zkáze.

Podruhé se ukázal v dílu Modrý lotos (Le Lotus bleu), na jehož konci byl zatčen v Modrém lotosu (opiovém doupěti) poté, co chtěl spolu s Micuhiratem zabít Tintina.

Následně se až po delší době objevil v knize Koks na palubě (Coke en stock), kde ztělesňuje roli markýze di Gorgonzoly, ovšem doopravdy působil v organizaci obchodující s otroky. Opět jakoby zahynul při potopení svého člunu, doopravdy však utekl v jakési miniponorce.

Naposledy jsme se s ním mohli setkat v dílu Let 714 do Sydney (Vol 714 pour Sydney), ve kterém se snaží z namyšleného miliardáře Carreidase získat číslo jeho účtu ve švýcarské bance. Nicméně, to se mu nikdy nepodaří.
Nakonec Roberto Rastapopoulos a jeho pár dalších nohsledů, mezi nimiž byl například i Allan, unesli létající talíř, když opouštěli ostrov s explodující sopkou v záchranném člunu. Od toho momentu zmizeli z povrchu zemského...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Getner, 06.04.2016

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Rastapopoulos (komiksová postava)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­