ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.82
Hodnoceno: 121x Prosím, ohodnoť práci

Popis Ladova obrazu

  • poznámka k tématu: jedno ze zadání písemné práce z češtiny pro maturitu 2017 znělo Obraz od Josefa Lady a jednalo se o popis vybraného Ladova obrázku

OSNOVA:

I.Obraz Josefa Lady
II.1. Popředí
2. Střed
3. Pozadí
III.Celkový dojem


Josef Lada - Tři králové

Obraz Josefa Lady představuje zimu na vesnici při příležitosti svátku Tří králů.

V popředí obrazu jdou tři kluci na koledu. Přestrojili se za tři krále. Na hlavách mají koruny, oblečeni jsou do dlouhých, teplých kožichů a v ruce nesou ranečky na koledu.

Střed obrazu tvoří zasněžené útulné chaloupky, ve kterých je zřejmě teplo, neboť z komínů stoupá kouř. Všude jsou zavěje sněhu a mrzne až praští.

Pozadí malby představuje velký kostel na kopci, za nímž se vypíná do výše hustý les.

Obraz na nás působí vánočně a přibližuje nám zimu na vesnici.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Eliška Brázdilová, 26.02.2011

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Popis Ladova obrazuMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­