ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.17
Hodnoceno: 6x Prosím, ohodnoť práci

Nudný den studenta základní školy

  • popis průběhu nudného školního dne

Sedím ve školní lavici a přemýšlím. Ne nad látkou, kterou probíráme, nýbrž nad něčím smysluplným. Ludolfovo číslo znám nazpaměť, a tak nemusím dávat pozor. Ponořil jsem se do říše svých představ a položil si hlavu na lavici. Představoval jsem si, jak už je po škole a já jdu domů.

Nebe bylo bez mraků, ačkoliv se jich na něm ve skutečnosti nacházelo plno.
Vtom mě z mého snění vytrhlo zvonění.
Po přestávce jsem znovu položil hlavu na lavici a dál snil.
Ptáci zpívali a slunce se smálo...

Náhle si mě vyvolala učitelka. Nezmohl jsem se na žádnou odpověď na její otázku, ale podíval jsem se z okna a zjistil, že všechno je jiné než v mých představách.

Po chvíli se ocitám opět ve svých snech, jenže tentokrát se všechno změnilo k horšímu. Ptáci již nezpívali, slunce nesvítilo a obloha byla samý mrak. Tato představa se mi vůbec nelíbila, proto jsem radši zvedl hlavu a v klidu přečkal zbytek školního dne do posledního zazvonění.

Po něm jsem odešel ze školy a mohl v klidu sledovat slunce, které právě vysvitlo...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 13.12.2014

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Nudný den studenta základní školyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­