ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.87
Hodnoceno: 70x Prosím, ohodnoť práci

Josef Lada - Zimní radovánky (popis obrazu)

Obraz Josefa Lady představuje děti sáňkující na kopci u vesnice.

V popředí se nachází dvě děti jedoucí na sáních z prudkého kopce. Jsou teple oblečené. Na hlavě mají čepici, na sobě teplou modrou bundu a na nohou vysoké boty. První dítě mává a drží se sání, druhé se přidržuje toho prvního.

Střed obrazu tvoří zasněžená roubená chalupa. Podle stoupajícího kouře z komína můžeme usoudit, že uvnitř bude příjemné teplo a pohoda. Zpoza chalupy vyčnívá růžová kostelní věž a bílý zasněžený strom.

Pozadí malby dokresluje tyrkysová obloha a letící ptáček.

Obraz se mi líbí, protože mi přibližuje chladný zimní den.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Daniel P., nyní 7.A Cvikov, 22.11.2011

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Josef Lada - Zimní radovánky (popis obrazu)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­