ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.32
Hodnoceno: 85x Prosím, ohodnoť práci

Josef Lada - Vodník (popis obrazu)

  • poznámka k tématu: jedno ze zadání písemné práce z češtiny pro maturitu 2017 znělo Obraz od Josefa Lady a jednalo se o popis vybraného Ladova obrázku

Rozhodl jsem popsat jeden ze svých oblíbených obrazů od Josefa Lady, který nese název Vodník. Myslím, že Lada byl geniální umělec.

V popředí obrazu sedí vodník na vrbě. Má červené boty skoro až po kolena, nazelenalé kalhoty a do modra zbarvený kabát. Pomalu kouří dýmku, přičemž kouř, jenž vydechuje, by mohl z dálky připomínat zapálený oheň.

Josef Lada - Vodník

Vrba je ohnutá a nachází se nad hladinou rybníka. Za ním stojí starý dům, který má slaměnou střechu a bílé zdi, na nichž se ale již projevil zub času v podobě dost špinavého odstínu. Dům se pyšní dvěma okny, ale i přestože slunce už pomalu zapadá za kopec, ještě se v něm nesvítí.

Vodník sedí přímo v dolině mezi kopci. Na jednom z nich se nachází stará zřícenina hradu. Šest oken ale této rozpadlé tvrzi stále zůstalo.

Slunce pomalu zachází za kopec a na modrém nebi se začínají objevovat první mraky. Do mraků se přimotal i kouř z vodníkovy dýmky. I tak je ovšem převážná část oblohy stále jasně modrá.

Celý obraz vypadá krásně, domnívám se, že každý si jej zamiluje nebo se mu alespoň zalíbí.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 28.12.2014

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Josef Lada - Vodník (popis obrazu)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­